Hoşgeldiniz  

“KAYIT DIŞI EKONOMİ İLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

admin | 01 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Kayıt dışı ekonomi ile mücadele toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
İlimizde ticari faaliyete bulunan mükelleflerin haksız rekabete maruz kalmalarını önlemek ve kayıt dışı haksız kazanç ile mücadelenin etkin ve etkili yürütülmesi amacıyla düzenlenen “Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele” toplantısında İlimizde yürütülecek çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.
Toplantıya; Vali Şahin’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mekan Çeviren, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Defterdarı, İl Sağlık Müdürü, İl Tarım ve Orman Müdürü, SGK İl Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili, İl Milli Eğitim Müdürü, Ticaret İl Müdürü, DEDAŞ İl Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili, basın mensupları ile ilgili kurumların yöneticileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin, kamu gelirlerinin sağlıklı toplanabilmesi ve vergisini veren vatandaşlarımızın haklarının korunabilmesi açısından kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin çok önemli bir husus olduğunu belirterek, “İlimizde vergi ve mali disiplini sağlamakla yükümlüyüz. Her kurum kendi mevzuatı çerçevesinde kayıt dışı ekonomi ile mücadele edecek, vergi kaçakçılığı, ruhsatsız iş yerleri, ruhsatsız akaryakıt satışı, kaçak sigara ve kaçak gümrük mamullerine kadar çok geniş yelpazede çalışmalar yürüteceğiz. Bu işi disipline etmeye ihtiyacımız var“ diye konuştu.

448 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.