Hoşgeldiniz  

KAYMAKAM BİLİCİ “NAZ MAKAMI DEĞİL NİYAZ MAKAMIYIZ”

admin | 09 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kozluk’ta faaliyetlerin değerlendirilmesi ve Covid-19 ile topyekün mücadelede kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla Kozluk İdare Şube Başkanları Toplantısı, Kaymakam Osman Bilici başkanlığında yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya, Kozluk’ta faaliyet yürüten kamu kurum ve kuruluşlarının şube başkanları katıldı.

Kaymakam Bilici’nin açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı; Covid-19 ile topyekün mücadelede kurumlar arası koordinasyon, kurum ve kuruluşlarımızın yürütmüş oldukları kamu hizmet standartları ile hizmetlerin değerlendirilmesi, tasarruf tedbirleri ve sıfır atık projesi konularının görüşülmesiyle devam etti.

“NAZ MAKAMI DEĞİL, NİYAZ MAKAMIYIZ”

Kamu hizmetlerinin vatandaşlara sunulmasında vatandaş memnuniyetinin göz önünde bulundurularak hizmetlerin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Bilici; kamu çalışanlarımızın devlet ciddiyetine yakışır bir şekilde vakarla ve sabırla hareket ederek hizmetlerin sunulmasında vatandaşları karşılama, ağırlama ve uğurlamada profesyonellik ilkesi çerçevesinde azami nezaketi göstermeleri gerektiğini, Covid-19 ile mücadelede kurumlarımızın birbirleriyle koordinasyon halinde olmaları gerektiğini  ve ‘Naz makamı değil, niyaz makamı’ olduklarını ifade etti.

Bilici, konuşmasının devamında; dünyada kimilerinin yemekten öldüğünü, kimilerinin de açlıktan öldüğünü, insanların sıfır atıkla doğayı daha az kirleteceklerini ve daha az tahrip edeceklerini belirterek kamu kaynaklarının kullanılmasında tasarrufa ve dünyadaki israfa dikkat çekti.

Daha sonra kurumların faaliyetlerini değerlendiren Bilici, İlçe İdare Şube Başkanları’na teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

155 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.