Hoşgeldiniz  

KAYMAKAM, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

admin | 07 Ocak 2023 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KAYMAKAM, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk ‘Gençlik Zirvesi Projesi’ kapsamında Üniversite gençleri ile bir araya geldi.

Kaymakam Şenol Öztürk, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Sosyal Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yürütülen ‘Gençlik Zirvesi Projesi’ kapsamında Kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen ‘Gençlerimizin Gözünden Ülkemizin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu programda Ülkemizin çeşitli illerinden katılan gençlerle bir araya geldi.

Programda Proje Koordinatörü Aynur Karabulut proje hakkında bilgi verdi. Karabulut “İki yıldır devam ettirdiğimiz Gençlik Zirvesi Projemiz, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen bir proje. Biz bu proje kapsamında birçok farklı ilde çalıştaylar düzenledik, gençlerle bir araya geldik. Gittiğimiz İllerde hem il nezdinde bir problem varsa gençlerle birlikte çözüm önerileri raporladık hem de genel anlamda Ülkemizin sorunlarını gençlerin gözünden dinlemek istedik. Çünkü biliyoruz ki gerek İl yönetiminde gerek Ülke yönetiminde gençlerin bakış açısı önemseniyor ve bu noktada gerçekten ciddi çalışmalar yapılıyor” dedi.

Proje Koordinatörü Aynur Karabulut, Kaymakam Öztürk’e gençlere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Öztürk ise yaptığı konuşmada Proje Koordinatörü Aynur Karabulut ve ekibine teşekkür ederek, gençlere hitap etti “Sizlerle bir arada olmak çok güzel, Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Geleceğimiz gençlik olduğu için gençlerle bir arada olmamız, onları anlamamız, onların gözüyle onların ne dediğini, ne demek istediğini anlayıp ona göre davranmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kaymakam Öztürk, sözlerinin devamında “Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine, yurduna, bayrağına, ailesine bağlı; ufku, hedefi ve idealleri olan, insanlığa faydalı gençler olarak yetişmenizi arzu ederim. Önce kendinize faydanız olacak, kendisine faydası olmayanın hiç kimseye faydası olmaz. Kendisine faydası olması için de bilinçli ve çalışkan olması, mücadeleci olması lazım.” dedi. Kaymakam Öztürk, sözlerinin sonunda “Sizlerle gurur duyuyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Her şey gönlünüzce olsun. Hasankeyf’imize Batman ve diğer illerimizden gelenlere bir kez daha hoş geldiniz diyorum” dedi.

Programa Kaymakam Şenol Öztürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Veysi Datlı, Proje Koordinatörü Aynur Karabulut ve Öğrenciler katıldı.

17 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.