Hoşgeldiniz  

KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI BAŞLADI

admin | 27 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde başlatılan 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘Kazanım Değerlendirme Uygulaması’ İlimiz genelinde uygulandı.

Kovid-19 yaklaşık Türkiye genelinde 7, 8, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik ilk kez hayata geçirilen kazanım değerlendirme uygulamasına başlandı.

MEB Kovid-19 salgını nedeniyle 1,5 yıllık uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarının tespiti amacıyla yurt geneli ilk kez tüm 7, 8, 11 ve 12’inci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması çalışması 81 ilde eş zamanlı uygulamaya geçirdi.

7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşen uygulamada Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 25’er soru soruldu. Her ders için uygulama süresi 40 dakika olup her uygulama sonunda 10 dakikalık aralar verildi.

11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması çalışması gerçekleştirilecek. Saat 09.00’da başlayacak bu sınıf gruplarındaki öğrencilere, Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinden otuzar; fizik, kimya ve biyoloji derslerinden on beşer soru sorulacak. Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinin uygulama süreleri ellişer, fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin toplam uygulama süreleri ise 75 dakika olacak.

Derslerin uygulamaları arasında 10 dakikalık aralar verilecek. Liselerdeki uygulama için Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu derslerinin tümünü alan öğrenciler, bütün uygulamalara katılacak. Bu derslerden herhangi birini almayan öğrenciler ise sadece aldıkları derslerden uygulamaya alınacak.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.