Hoşgeldiniz  

“KAZANIMLARIMIZI KORUMALIYIZ”

admin | 28 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda cumhuriyetin ve demokrasinin kazanımlarına vurgu yaptı.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci tarafından yapılan açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 98. yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

“PARLAMENTER SİSTEME İHTİYACIMIZ VAR”

Türkiye’nin son dönemde karanlık bir rejimin etkisi altına girdiğini belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Türkiye’nin kuruluşunun 2’nci yüzyılına doğru ilerlerken demokrasi kırıntılarının bile vatandaşa fazla görüldüğü bir sistemin içerisine sürüklendik. Başkanlık adı verilen bu sistem ülkenin her alanda hızla gerilemesine imkan sağladı. Ülkemizin hızla güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişini sağlamak; bu topraklarda yaşayan vatandaşlarımıza refahı, demokrasiyi, çoğulculuğu getirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Cumhuriyetin, demokrasinin, özgürlüğün ve bağımsızlığın kazanımlarının hızla eridiği bir ortamda, kuruluş ilkelerinin öneminini anlamalı ve bunları korumak için genciyle, öğrencisiyle, kadınıyla, erkeğiyle, çiftçisiyle, esnafıyla, sanayicisiyle birlikte çaba ortaya koymalıyız.” ifadelerini kullandı.

84 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.