Hoşgeldiniz  

KEDİLER OKULUN MASKOTU OLDU

admin | 06 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için hayvan sahiplenme çağrısına okullardan olumlu dönüşler gelmeye devam ediyor.

Bakan Selçuk sosyal medya sayfasında, çocuklara hayvan sevgisi aşılanabilmesi için okullarda hayvan beslenebileceğine dönük çağrı yaptı. Bakan’ın çağrısı, Batman’da hayat bulmaya devam ediyor.

Batman da öğrencilerin okul bahçesinde bulup sahiplendiği, bakımı ve beslenmesi tamamen öğrencilerin sorumluluğunda olan ‘Boncuk ve Badem’ isimli kediler derslere de girmeye başladı.

Batman Mehmet Emin Şimşek İlkokulu öğrencileri okulun bahçesinde gördükleri ve ‘Boncuk ve Badem’ adını verdikleri sokak kedilerinin bakımını üstlenmek için öğretmenlerden yardım istedi.

Okul idaresinin bu fikre olumlu cevap vermesiyle bakımı ve beslenmesi tamamen öğrencilerin sorumluluğunda olan kediler, zamanla onlarla da derslere girmeye başladı. Böylelikle öğrencilere hem hayvan sevgisi aşılandı hem de korkularını yenme fırsatı verildi.

Teneffüslerde öğrencilerle oyunlar oynayan, zaman zaman da sınıfları gezerek ders dinleyen Boncuk ve Badem uyumu ve sakinliği ile hayvan korkusu olan çocukların bu korkuyu aşmasına da sebep oluyor.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.