Hoşgeldiniz  

“KEŞKE BATMAN’A DAHA ÖNCE GELSEYDİK”

admin | 13 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’nin Uluslar arası Sinemada dev projesi olan Oklarla Dans Aksiyon Sinema filmi ekibi, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Film yönetmeni Mustafa Şahin “Keşke Batman’a yıllar önce gelseydik. Bu şehrin kurumları ve halkı, güzel şeylerden mahrum bırakmış ama bundan böyle Doğu’da özellikle Batmanla ilgili projelerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

“BATMAN İL KÜLTÜR İYİ YERLERDE”
Türkiye’nin Uluslar arası Sinemada dev projesi olan Oklarla Dans Aksiyon Sinema filmi ekibi, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve İl Halk Kütüphane Müdürü Derya Alapala’nın yakından ilgilendiği Oklarla Dans Aksiyon Sinema filmi ekibi, kentteki ilk izlenimden memnun oldu. Türkiye’nin Uluslar arası Sinemada dev projesi olan Oklarla Dans Aksiyon Sinema filminin projeler üzeri bir proje olduğunu belirten Mustafa Şahin, 5 yıllık teknik ve zorlu bir alt yapı çalışmalarının olduğunu vurguladı.

Mustafa Şahin; “Taksim meydandan hareket ederek Türkiye turu startı da büyük bir ihtişamla başlatmıştır. İstanbul Ankara Çorum Sivas ve Ahlat durağımızda muhteşem oldu. Burada coşku muhteşem, tarihi eserler muhteşem, her şey muhteşem kısacası güzel bir çalışma oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmaları gördük. Şahsım ve de ekip olarak ta Batman’a yapılan yeni kütüphaneye hayran kaldık. Batman’a donanımlı bir kütüphane kazandırılmış.  Batman’ı dünya kamuoyuna yansıtılacak olan eşsiz tarihi dokusunu, halkını ve turizm cenneti kenti herkesin tanımasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Batman’a ilk kez geldik ama keşke yıllar önce gelseydik. Batman’ın iyi bir altyapısı var. 6 ülkede 16 kentte yaptığımız çalışmaları artık Batman’a da yapmayı planlıyoruz” dedi.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.