Hoşgeldiniz  

KEŞKE ELEŞTİRİ YAPMASAM…

Halit BEYTÜT | 27 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cennet misali güzel ülkemde bilindiği gibi ülke tarihinde eşine rastlanmayan yolsuzluk, hırsızlık gibi kavramların sıkça konuşulduğu bir dönem yaşıyoruz. Bizlerde doğal olarak üzülüyor, hatta kahroluyoruz.

Devletimizi yönetenlerin maruz kaldıkları bu söylemler kafalarda acabaların çöreklenmesine neden oluyor.

Keşke ülkemizde olup biten güzelliklerden bahsedebilsem, keşke mevcut iktidarın ülkeyi refaha ulaştırdığına övgüler düzebilseydim, keşke ülke siyasetçilerimizin nezaket kuralları çerçevesinde bir birleriyle oturup ülke adına neler yapılması mutabakatını gerçekleştirebilselerdi. Keşke bu pandemi döneminde vatandaşlarımızın hiç bir sıkıntıya maruz kalmadıklarını gönül rahatlığıyla yazabilseydim.

Siyaset dilinin bu kadar basitleştirilmesine keşke tanık olmasaydım. Keşke bu dönemde esnafımızın, emeklimizin, işçimizin, memurumuzun açlık sınırının altında inim inim inlediğine şahit olmasaydım. Keşke iktidarımızın yandaş, ya da yandaş tutumunu bırakıp tüm ülke insanını kucakladığını dile getirebilseydim ve keşke yandaş olmayanı terörist, fetöcü olarak suçlamama ilkesini benimsediklerini görebilseydim

19 yıldır bu milletin güvenine mazhar olan bu günkü iktidarın vatandaşına ahde vefa borcunu ödeme erdemliliğini gösterdiğini kaleme alabilseydim.

Ama tüm bu keşkelerim ne yazıktır ki sadece keşkeklerde kalmaktan öteye gitmedi.

Bu yüzden bazı gerçekleri dile getirmek ve oluşan olumsuzlukları yazmamak meslek ahlakımıza yapılabilecek en büyük ihanet olurdu.

Tabii ki birileri bunları yazarken bizlere kızabilir ya da öfke de duyabilir ama biz kalemimizi dün olduğu gibi bu günde asla birilerine yaranmak ya da yalaklık yapmak için asla kullanmadık ve doğruları yazmaktansa asla kaçınmayacağımızın bilinmesini özellikle ifade etmek isterim.

Bizle toplumun aynadisak eğer, topluma karşı sorumluluklarımızın bilincinde hareketle hem iyiyi hem de kötüyü de dillendirmekten kesinlikle kaçınmayacağız tüm sevgili okurlarımıza gelecekleri ile ilgili umutlarını yitirmemelerini âcizane bir tavsiye olarak ifade ediyorum.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.