Hoşgeldiniz  

KEYFİ ZAMLARIN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR…

Halit BEYTÜT | 18 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Kim ne derse desin fırsat düşkünü vicdan yoksunları bildiklerini okumaya ve de vatandaşı sömürmeye devam ediyorlar.

Özellikle Batmanda denetim mekanizmasının hiç mi hiç islememesi yüzünden haksız kazanç elde etmeyi kendilerine alışkanlık haline getirenler istedikleri ürünlerini kendi vicdan yoksunluklarıyla fahiş fiyatlarla satmaya devam ediyorlar.

Denetimin hiç olmadığından da yararlanan bu paragözlere meydan adeta bos bırakılmış ve olan da vatandaşa oluyor yani tüketici kesimin de canına okunuyor.

İlin valisi, İlin belediyesi, bu konuda hiç bir önlem alma gereğini duymamakta vatandaşın canına okuyan bu vicdan yoksunlarına bir gözdağı verme gereğini bile duyumunca haliyle vatandaşı sömürme surecide ne yazık ki devam ediyor.

Özellikle marketler dediğim dedik istediğim fiyata istediğim urunu satarım cüretini ortaya koymaktan çekinmeyip raflarındaki ürünlerin etiketlerini her gün değiştiriyorlar

Hal böyle iken vatandaşı koruyup kollamakla yükümlü olan yetkililer nede vatandasın bu denli sıkıntılara maruz kalmasına seyirci kalıyor anlamak mümkün değil.

Batmanda her ne hikmetse oldum olası denetimler ya hiç yapılmamakta yada bir iki gün göstermelik yapılıp süreklilik arz edilmemektedir.

Bunu nedenini sadece ben değil tüm Batmanlı vatandaşlar da merak etmekteler.

Yıllardır dilencisi eksik olmayan, bir başıboşluk içine yuvarlanıp giden bu şirin ilimizin insanları da yasadığı şehrinin sahipsizliğinden sitem edip durur.

Batmanın sahibi yok nakaratı dilimizden düşmez olmuş.

Bu sahipsizliğe ne siyasilerimiz deva olabilmiş ne de ilimizi yönetmekle yükümlük olanlar vatandaşa rahat bir nefes alabilme olanağını sağlayabilmişler.

Her gün yazıp duruyor, yetkililerin bu denetimsizlik karşısında biteviye suskun kalmalarına hiç mi hiçbir anlam veremiyoruz.

Yetkililer ne yazıktır ki vatandasın bu feryadına kulaklarını tıkamakla yetinmeyi reva görüyorlar.

Bu hep böylemi devam edecek dağlarda değil şehir merkezlerinde vatandaşı resmen soyanlara hiç mi engel. Olunmayacak ya da caydırıcı önlem alınmayacak?

Bu acizlik neden? Bu vurdumduymazlık neden? Bu haksızlığa daha ne zamana kadar suskun kalınacak? Eyyy zatı muhterem il yöneticileri?

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.