Hoşgeldiniz  

KIBRIS GAZİLERİNE, “MİLLİ MÜCADELE MADALYASI VE BERATI” VERİLDİ

admin | 07 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İlimizde ikamet eden Kıbrıs Barış Harekâtına katılan 76 kahraman gazimiz için “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı” tevdi töreni yapıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti tarafından tevdi edilen Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına Milli bağımsızlığımızı, vatanın bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla gösterdikleri feragat, fedakârlık ve kahramanlıklarının nişanesi olarak, barış harekâtına katılan 76 kahraman gazimize “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı” tevcih edildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törene; Vali Şahin’in yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ersin Selimefendigil, Vergi Mahkemesi Başkanı Salih Abanoz, Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Engin Tilkat,  Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kamu kurum yöneticileri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri, gaziler ile aileleri katıldı. Kıbrıs Gazilerinin madalyaları Vali Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Hava. Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar ve protokol üyeleri tarafından tevcih edildi.

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.