Hoşgeldiniz  

KİM BİLİR KAÇ KERE

Muharrem BİTEN | 18 Haziran 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bu sayfaları gereksiz işgal etmenin bir karşılığı yok. Tamamen toplum odaklı ve insan endeksli bir hizmet etme hedefine yönelik kullanmak lazım.

Toplumda karşılık bulmayan çok şey edilmiştir ve onları atıl listesine almak gerekir, ama bazen toplumunda hakkında yeterli derecede ya ilgi ve bilgi yetersizliği ya bilerek yanlış yönlendirme ile kişisel çıkarlara hizmet etmek üzere toplumun değer yargılarını da çöp tenekesine atıyoruz.

Zaman bizim gibi derin tarih kültürü olan ve bu kültüründe düşmanlarınca ya kendi kültürüne yâda bize ait bir uygarlık seviyesine ait olmadığını iddia ederek bize dayatılan yoz ve tahriş olmuş bir ahlak önerebilirler.

Alt kültür olarak seni lanse edenlerin senin kültürünü sömürdüklerini, kendilerine ait bir değer yargıları olmamasına rağmen senin değer yargıların üzerinden kendilerine değer gökdelenlerini yükseltiyor olmaları da seni rahatsız etmemize benziyor.

‘Sana ekmek vereceğiz dil ini ne yapacaksın ‘ dedikleri Afrikalı kadın benim dilimi elimden alırsan ekmeğini çaldığını hangi dille haykıracağım ‘diyerek aslında bize var olmanın şeref ve haysiyetini hatırlatmıştır.

Kendi örf ve geleneklerini yok edip veya başka milletlere ait olduklarını iddia edenlere karşı inatla bir itiraz yoksa senin kaybedecek pek bir şeyin kalmamış denilir.

Nasılsa, ne fark eder, önemli değil, peşine düsemeyiz, kapan kaptı Üsküdar çok uzak diyerek sahiplenmediğinde bir gün sen kaybolduğunda da sana sahip çıkan olmayacaktır.

Sahip çıkacak bir dilin, beynin, itirazın ve inanışın yoksa seni kim bilmem kaç kere daha kandırmış olacaktır.

Toplumu ve bizi biz yapan ADALET, AHLAK, dayanışma örf ve adetlerimizle medeni ve muasır milletler toplumun üyesi olabiliriz.

İnkârcı mantık ve körü körüne reddiyelerle başarı şansımız yoktur. Kendi öz benliğimizi ve insanca yasama şansımızın olabilmesi için yüzlerce binlerce kez bizi var eden değerlerimizi bir kerede yok etmeyelim

239 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.