Hoşgeldiniz  

KIRŞAN, UMREK ÜYELİĞİNE ATANDI

admin | 12 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın yetiştirdiği önemli bürokratlardan olan hemşehrimiz İbrahim Halil Kırşan Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) Üyeliğine atandı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü uhdesinde 2016 yalında kurulan UMREK, Türkiye’nin madencilik alanında uluslararası standartlarda kabul görmüş rezerv raporlama sistemini düzenleyen bir kuruluş. UMREK standartlarında rapor hazırlayan maden ruhsat sahipleri madenlerini ekonomiyi kazandırmak için gerekli finansmanı bankalardan bu rapor sayesinde sağlamakta ve UMREK Koduna sahip raporlar borsa ve finans kuruluşları tarafından geçerli sayılmaktadır.

30 yıllık bürokratik başarılı bir geçmişe sahip olan hemşehrimiz Kırşan, kamuda Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcılığı, Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü, tta Gayrimenkul A.Ş Genel Müdürlüğü ve MTA Genel Müdür Yardımcılığı gibi önemli üst düzey görevlerde bulunduktan sonra 4 sene önce aldığı teklif üzerine kendi isteğiyle emekli olup özel sektöre geçmişti. Kırşan yakın bir zamanda özel sektörde ki görevinin yanısıra TOBB Türkiye Maden Meclisi Başkanlığı görevini de üstlenmişti. Kırşan UMREK Üyeliği görevini 3 sene sürdürecek.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.