Hoşgeldiniz  

KIŞ GALİBA ÇOK ZORLU GEÇECEK…

Halit BEYTÜT | 16 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yaklaşan kış doğalgaza yapılan acımasız zamlarla son derece çetin geçeceğe benziyor.

İktidarın tüm uyarılara ve ikazlara rağmen doğalgaza zam yapmama uyarılarına rağmen doğalgaza yapılacağı tahmin edilen zamları yine yapacağının endişesini yasayan vatandaşlar, kara kara düşünmeye ve zor geçeceği kışı nasıl atlatacaklarının endişesini yasar oldular.

Gerek elektriğe ve gerekse de doğal gaza yapılan ağır ve ödenemeyecek nitelikteki faturalarla vatandaş artık kelimenin tam anlamıyla bunamış bulunmaktalar. Nereden öderseniz ödeyin zihniyesiyle vatandaşın sırtına yüklenen bu ağır koşullara ne zamana kadar dayanır bu millet bilinmez ama bu zorlu surece vatandaşın dayanacak gücünün kalmadığı bilinen bir gerçektir.

İktidarın kendi vatandaşına bu kadar zorlu süreç yasatmasına ne ad verilir bilmiyorum ama yine de bilinen bir gerçek var ki oda iktidarın vatandaşına eziyet çektirmesi nasıl tarif edilir bilinmiyor.

Zam furyalarıyla vatandaşı böylesine çaresizleştiren bir iktidarın mensuplarının halkı kesinlikle düşünmedikleri de artık resmen açığa da çıkmış bulunmaktadır.

Ülke vatandaşının insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklarını vaat edip iktidara gelenlerin bu gün vatandaşı adeta ezdirme politikasını gütmesinin adi konulamaz bir vefasızlık örneğidir.

Kış geliyormuş vatandaş ısınamayacakmış adamların umurunda bile değil zam üstüne zam yapmayı ve vatandaşın alım gücünü sıfırlamayı gözüne kestiren bir iktidara elbette ki methiyeler düzecek değiliz.

20 yıl gibi hiç bir siyasi partiye nasip olmamış bir teveccühü verdikleri bir iktidarın kendilerini çaresizliğe itmelerini bu millet asla affetmeyecektir.

Bu zor ve meşakkatli bir surece her ne pahasına olursa olsun göğüs germesini de başaracak olan bu millet kendisine yapılan bu acımasızlığı ise asla unutmayacaktır.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.