Hoşgeldiniz  

KISA FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

admin | 20 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘Bu memleket Bizim’ adlı kısa film yarışması sonuçları belli oldu.

22 Haziran 2020 tarihinde başlayan ‘Bu Memleket Bizim’ konulu kısa film yarışmasının başvuruları 14 Temmuz 2020 tarihinde son buldu.

Kısa film yarışmasına katılım sağlayan herkese teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Bize gelen kısa filmlerin değerlendirilmesi Sanat Yönetmeni’nin de dâhil olduğu, sinema veya Yarışma’nın “teması konusunda uzman 3 kişiden oluşan Jüri tarafından belirlendi.

Finalde Jüri tarafından değerlendirilen eserler, Jüri, sinema, sanat alanlarında uzman 5 kişi tarafından ayrıca değerlendirilmeye alındı.  Seçilen eserlerin yönetmenlerinin birincisine 5 bin TL, ikincisine 3 bin TL ve üçüncü olacak esere de 2 bin TL ödül verilecektir. Katılım sağlayan ve dereceye girenleri tebrik ederim.” diye konuştu.

SIRADA UZUN METRAJLI FİLMLER VAR

Yoğun katılımın kendilerini sevindirdiğini belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, hedeflerinin uzun metrajlı filmler çekmek olduğunu söyledi. Rüzgâr; “Kurum olarak kısa film yarışmamızı gelenekselleştirmek istiyoruz. Kısa filmlerimizi uzun metrajlı filmler içinde bir ön hazırlık olarak değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra değişen ve dönüşen dünyada gençlerimizin ihtiyaçlarını giderici ve ön açıcı projeler geliştiriyoruz.” dedi.

DERECEYE GİREN ESERLER

1 – Size Minnettarız – Asuman Yüksel

2 – Beyaz Gömlek – Mert Sönmez

3 – Dedem ve Darbe – Azer Temel

4 – Beni de bekle – Özel Seçki

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.