Hoşgeldiniz  

KİŞİSEL TEMİZLİK KURALLARI ÇOCUKLUKTA BAŞLIYOR

admin | 23 Kasım 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KİŞİSEL TEMİZLİK KURALLARI ÇOCUKLUKTA BAŞLIYOR

Batman Belediyesi, okullara gidip eğitim vererek çocuklara sağlığın önemini anlatıyor.

Çocuklara kişisel temizlik kuralları, el yıkama ve hijyen konularında eğitim veren Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hem kent merkezindeki hem de merkez köylerdeki okullarda eğitim veriyor.

Eğitim verdikleri okul öğrencilerine hijyen paketlerini de dağıtan Batman Belediyesi, yarının büyükleri olacak çocuklara kişisel hijyen becerilerini kazandırmak için çeşitli hediyeler de dağıtıyor.

Çocuklara el yıkama ve sağlık bilgisi becerilerinin yanı sıra ellerinin sürekli yıkanmasını tavsiye eden Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Recepler Köyü İlkokulu’ndaki öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Çocuklar heyecanlarını: “Tuvaleti kullandıktan sonra ellerimizi 20 saniye boyunca sabunla yıkamayı öğrendik. Günde en az iki kez yemeklerden sonra dişlerimizi de fırçalayacağız. Daha önce soldan sağa dişlerimizi fırçalarken bunun yanlış olduğunu, yukarıdan aşağı dişlerimizin fırçalanması gerektiğini öğrendik. Hijyen kurallarını ailemize ve çevremize de anlatacağız” şeklinde ifade ettiler

13 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.