Hoşgeldiniz  

KISITLAMA OLACAK AMA

Halit BEYTÜT | 01 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vaka sayılarının az olduğu illerden biriyiz, sanırım 1 Marttan sonra bizleri rahatlatabilecek kısıtlamalar olacak iyi güzel de kısıtlamalar sakın ola bizleri rehavete sokmasın.

Pandemi illeti nedeniyle bilindiği gibi çok değerli insanımızı yitirdik.

Bu ve buna benzer yitiklerin olmaması için bu kısıtlama döneminde de tedbirlerimizi elden bırakmamalı konulan kurallara harfiyen uyma gibi bir sorumluluk taşıyalım ki bu illeti tamamen atlatıp normal hayata dönebilelim.

Özlemini duyduğumuz normal yaşamımızı hepimiz çok özledik.

Bir araya gelememe, vefat edenlerimizin taziyelerine bile gidememe dahası vefat edenlerimizin definlerini bile yapmakta zorluk çektiğimiz bu karabasan günleri artık atlatarak normal yaşamımıza dönebilmemiz ancak rehavete kapılmadan, maske, sosyal mesafe ve hijyene gereken titizliği göstermemiz olmazsa olmazımız olmalıdır.

Batman bilindiği gibi kurallara uyma adına üzerine düşeni yapmış ve bunun doğal sonucu olarak ta vaka sayısını en aza indirerek bu kısıtlamayı hak eden iller arasındaki yerini almıştır.

İşte ben bu yüzden tedbirlerimizi elden bırakmadan ve de kuralları aynen uygulayarak bu lanet virüsü Batmanımızdan kovma başarısını gösterelim diyorum

Hayatımızın gidişatını allak bullak eden bir virüsün tüm ülkede nelere mal olduğu hepimizin malumudur.

Esnafımızın, restoranlarımızın, kahvehanelerimizin, kafelerimizin, düğün salonlarımızın, sinemalarımızın, müzisyenlerimizin, iş bulamayıp bunalımlara giren vatandaşlarımızın, dahası milyonlarca işsizimizin ne kadar büyük bir mağduriyete düştüklerine tanık olduk.

Bu yüzden elbirliğiyle normal yaşama dönebilmemiz kurallara harfiyen uymakla mümkün olabileceğini kesinlikle aklımızdan çıkarmamız gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

Bu nedenle kısıtlamanın başlamış olduğu bu günlerde tüm batman halkı olarak gereken titizliği ortaya koyup mutlu ve huzurlu bir ortama hep birlikte kavuşalım diyorum.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.