Hoşgeldiniz  

KISITLAMALAR İŞSİZLERİ HAYATA KÜSTÜRDÜ

Halit BEYTÜT | 26 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her ne kadar işsizlik ülke genelinde görmezden geliniyorsa da bir gerçek var ki asla göz ardı edilemez.

Sayıları milyonlarca anılan ülkedeki işsizlere her gecen gün maalesef bir yenileri katlanmakta ve bu da ülkemin kanayan bir yarası olmaya devam ederken ülkemi yönetenlerin bu konuya hiç ama hiç değinmemesi ve sanki ülke genelindeki insanların hiç bir sorunu yokmuş gibi tavır takınılması gerçek manada tam bir vurdumduymazlıktır.

Milyonlarca işsiz artık yaşama dair hiç bir umutlarının kalmadığını büyük ölçüde hissetmeye başlamış bulunmaktadır.

Evde ailelerinin ekmek beklentisine bile yardım edemeyecek talihsizliğine uğrayan bu çaresizler evlerine ne yazıktır ki eli boş gitmekte ve aileleri karşısında boynu bükük kalmanın ıstırabı ile bas başa kalmaktalar.

Bir baba düşünün evine ekmek bile götüremez duruma düşürülmüş ise varın artık siz düşünün o babanın haltı ruhiyatını.

Üstüne üstlük pandemi nedeniyle eli kolu bağlı durmak zorunda kalan işsizlerimizin böylesi bir durumda kalmalarına hala ülke yöneticilerinin sessiz kalması kelimenin tam anlamıyla bir sorumsuzluk örneğidir.

Kahve köşelerine itilen ve hiç bir geliri olmayan işsiz vatandaşlarımızı böylesine çaresizliğe itenler ise şatafatlı yaşantılarına dalıp gitme bedbahtlığını ortaya koymaktadırlar.

Çaresizlik ve de ne yapacağını bilemez duruma düşen bu insanları benim ülkemin en vefakar vatandaşlarıdır.

Böylesine çaresiz bir talihsizliğe uğratılan bu insanları görmemek ve onlara karşı sorumlulukların yerine getirmekten uzak bir tutum içinde olanların bu insanlar nezdinde nasıl bir itibar sahibi olabilirler?

Evet, bizler yani üç beş kuruş maaşla zorda olsa yaşamımızı idame edebiliyoruz ya bu işsizlikten çaresizliğe düsen işsizlerimiz nasıl bir çıkmazlık içinde olduklarını kesinlikle göz ardı edemeyiz.

Böylesi bir çaresizliğe düşürülmüş ve ne yazıktır ki hep göz ardı edilmiş bu inşalarımıza ülke yöneticilerinin hala lakayt kalması ülkemiz için en büyük olumsuzluktur.

Dileğim işsizlikten artık hayata bile küsmek zorunda kalan bu insanlarımızın sessiz feryatlarına sağ duy sahibi vicdanlı birilerinin artık sahip çıkma gereğini duymalarıdır.

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.