Hoşgeldiniz  

KISITLAMALAR ZORUNLU….

Halit BEYTÜT | 23 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm dünyayı sarıp sarmalayan koro virüs salgın nedeniyle tüm dünyada oldu gibi ülkemizde de kısıtlamalar zorunlu olarak gidilmesini doğal karşılıyorum.

İnsanların cana kast eden bu lanet virüse karşı alınan tedbirlerden ne azıktır ki birçok ülke vatandaşı büyük ölçüde mağdur olmaktadır.

Avrupa da gidilen kısıtlamalarda mağduriyete uğrayan vatandaşlarına gereken ekonomik katkıyı sunmaları takdire şayandır ancak bizim ülkemizde böyle bir katkının olmaması doğal olarak milyonlarca vatandaşı hem işinden hem de kazancından etmektedir.

Devletimiz üzülerek ifade etmek isterim ki böyle bir mağduriyet önleme gibi bir tedbir almamakta ve bunun sonucu olarak ta binlerce hatta milyonlarca vatandaş ne yazıktır ki bu kısıtlamalar yüzünden evine ekmek bile götürememe ile karşı karşıya kalmaktadır.

Ülkemizde günlük kazançlarını kazanıp evine ekmek götüren binlerce insanımız vardır.

İşçi iken izine ayrılmak zorunda bırakılan binlerce işçimize verilen 1164 liralık maaş artık tamamen gülünç bir rakama olarak hafızalara kazınmıştır.

Bu yüzden ülkemizde zorunlu olarak gidilen kısıtlama belki olası artmakta olan bir vakayı azaltılma cihetine gidebilir ama beri yanda da mağdur edilen binlerce insanı da beraberinde büyük ölçüde etkilemiş olacaktır.

Bu nedenle ben hem zorunlu gördüğüm hem de esnan canına kast eden virüse önlem olarak alınan kısıtlamaların hem yararla olduğuna hem de milyonlarca insanımızı da büyük ölçüde ekonomik yönden mağdur edilmesine neden olacağını düşünüyorum.

Burada hiç ama hiç kimseyi suçlama gibi bir niyetim asla olamaz bir beladır dünyayı saran bu virüse karşı gereken her türlü önlem elbette alınması gereken bir tedbirdir ama bu tedbir alınırken de devletimizin kendi vatandaşını da mağdur etmeme gibi bir duruşu olmalıdır diye düşünmemek elde değil.

İlimizde de uygulanan bu kısıtlamalar sonucunda birçok esnafımız ne yazıktır ki büyük zarar görmekte ve bu insanlar artık kendi kiralarını bile ödeyemez duruma düşmüşlerdir.

Milleti yaşat ki devlet yaşasın teorisi göz önünde bulundurularak devletin asil görevi kendi milletini yaşatmaktır. Böylesi bir virüs karşısında Avrupa devletlerinin aldığı takdire şayan önlemlerin ülkemizde de alınması gerektiğine işaret etmek istedim.

Dileğim ülkemizi yönetenlerin aklıselim bir şekilde düşünerek bu kısıtlama döneminde mağdur olan esnaf kesimlerimize ve özellikle işsizlerimize gereken katkıyı sunma erdemliliğini ortaya koymalarıdır.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.