Hoşgeldiniz  

KİTAP FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

admin | 20 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Fuar boyunca edebiyat ve fikir dünyasından önemli isimler ile saygın yayınevleri; romandan deneme ve şiire, tarihten bilim ve kültür-sanata uzanan sayısız eserle Batman’ın konuğu olacak.

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi tarafından 27 Ekim-7 Kasım arasında gerçekleşecek fuar boyunca edebiyat ve düşünce dünyasından çok sayıda ünlü isim kente konuk olacak.

Fuar yeri olarak, şehrin en işlek noktalarından Batman Valiliği önündeki Avukat Zekeriya Aydın Caddesi seçildi. Şehir merkezinde 3 bin metrekarelik geniş bir alanda kurulacak fuardaki 127 stantta 100’ün üstünde saygın yayınevi eserlerini sergileyecek.

“HER GÜN FARKLI BİR ÜNLÜ KONUK”

12 gün sürecek festival boyunca düzenlenecek imza günü ve söyleşiler her gün farklı bir konuğu ağırlayacak. Hayati İnanç, Mustafa Armağan, Pelin Çift, Kahraman Tazeoğlu, Nedim Şener, Suat Köçer, Zafer Şahin, Serdar Tuncer, Mehmet Yalçınkaya, İhsan Süreyya Sırma, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Kılıçarslan, Erhan Altunay, Alişan Kapaklıkaya ve Mehmet Yıldız bu etkinlikler kapsamında Batmanlı kitapseverlerle bir araya gelecek isimler arasında.

“ÖĞRENCİLERE SERVİS VE HEDİYE ÇEKİ”

Batman’daki öğrencilerin kitap fuarına katılabilmeleri için ise, tüm olanaklar seferber edilmiş durumda. İlçe ve köyler dahil kentteki 180 bin ilköğretim öğrencisi, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin tarafından kendilerine gönderilen özel mektupla fuara davet edildi. Öğrencilerin fuara katılabilmesi için davet mektubu dışında okullara servislerle ulaşım desteği de verilecek. Öğrencilerin tamamının kitap fuarından faydalanabilmeleri için Batman Valiliği ve Batman Belediyesi katkılarıyla hediye çekleri dağıtılacak.

“BATMAN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Batman için açılan yeni sayfada kaynakların tümünü kent için kullanarak kronikleşen sorunları birer birer çözüme kavuşturduklarını belirten Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, “Biliyoruz ki Batman; eğitim, sosyal faaliyetler, kültür ve sanat konusunda da hizmetin en iyisini hak ediyor. Batman Kitap Fuarı da şehrimize değer katacağına inandığımız önemli etkinlikler arasında” dedi.

“GENÇ-YAŞLI HERKES DAVETLİ”

Fuar süresince edebiyat ve fikir dünyasından önemli isimler ile saygın yayınevlerinin; romandan öykü, deneme ve şiire, tarihten kültür, bilim ve sanata uzanan sayısız eserle birlikte Batman’a konuk olacağının altını çizen Vali Şahin, “Gencinden yaşlısına tüm Batmanlıları; düşünce iklimimizde ilim, felsefe, kültür ve sanat rüzgarları estirecek Kitap Fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.