Hoşgeldiniz  

KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

admin | 25 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

  1. Kütüphane Haftası Batman’da da çeşitli etkinliklerle kutlanırken, yıl içerisinde kütüphanelerden faydalanarak en fazla kitap okuyanlar ödüllendirildi.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda 55. Kütüphane Haftası kutlamalarına dair bir etkinlik düzenlendi. Kitabın yaşamımızdaki önemine ilişkin slayt gösteriminin yapıldığı programa Vali Hulusi Şahin, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Yapılan konuşmalarda bilgi toplumu olma hedefinde kitap okumanın anlam ve önemine değinilirken, kitaba ve bilgiye ilgiyi artırmak ve teşvik etmek amacıyla İl Halk Kütüphanesi tarafından kayıtlı okurlar arasında son bir yıl içinde “En Çok Kitap Okuyanlara” ödülleri Vali Hulusi Şahin tarafından verildi. İl Halk Kütüphanesi Müdürü Derya Alapala, Batman’da bulunan kitap sayısının 500 bini geçtiğini ve kitap okur sayısının yıl içerisinde 500 bin dolaylarında olduğunu ifade ederek yıl boyunca sınavlara hazırlanan kişilere soru çözüm hizmetinin verildiğini dile getirdi.  Hafta boyunca devam edecek olan Kütüphane Haftası dolayısıyla yeni gelen kitaplarından oluşan kitap sergisi açılırken, kütüphaneye gelen kitaplar kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

266 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.