Hoşgeldiniz  

KOMANDOLAR SURİYE’YE UĞURLANDI

admin | 30 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Suriye Mabruka bölgesindeki Jandarma Danışman Komutanlığının emniyetini sağlamak üzere Batman 3’üncü Jandarma Bölük Komutanlığından 73 jandarma komando askeri personel törenlerle uğurlandı.

Batman Jandarma Alay Komutanlığı bahçesinde düzenlenen törene Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak, Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Garnizon Komutanı İhsan Kaplan ve asker aileleri katıldı.

Düzenlenen törende Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu akabinde kurban kesimi yapıldı. Batman İl Müftüsü Turgut Erhan Suriye sınır hattına giden komandolar için dua okudu.

Vali Hulusi Şahin uğurlama töreninde göreve giden komandolara seslenerek “Aileleriniz bizlere emanet, sizler bizlerin oradaki temsilcilerisiniz. Aslanlar gibi gidip sağlıkla sıhhatle görevinizi tam başarılı yapıp döneceksiniz. Allah sizleri esirgesin, Allah sizleri korusun. Hiç merak etmeyin Allah bizimledir çünkü biz haklıyız, biz doğruyuz. Allah doğrularla beraberdir, sizlerde endişe etmeyin ümitsizliğe kapılmayın şanla, şerefle, şenlikle evlatlarımızı vatan toprağı için savunmaya gönderiyoruz. Yine şanla, şerefle, şenlikle geri geleceklerdir” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN BEKASI İÇİN GÖREVLENDİRİLDİNİZ”

Batman İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak “Suriye’de iç savaştan doğan boşluktan yararlanan terör örgütleri ve iş birlikçileri sınır güvenliğimiz için tehlike oluşturmakta ve aynı zamanda bulundukları topraklardaki kardeşlerimize zulmetmektedirler. Komandolarımız, sizler oradaki insanlara yapılan bu zulmü önlemek ve ülkemizin bekasını sağlamak için görevlendirildiniz. ” ifadelerini kullandı.

Tören sonrasında aileleriyle vedalaşan komandolar araçlara binerek Suriye’ye dualarla uğurlandı.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.