Hoşgeldiniz  

KORKULU VE ENDİŞELİ GÜNLER…

Halit BEYTÜT | 11 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatın tüm güzelliklerin altüst eden bir dönemden geçiyoruz.

Bir yandan korona virüs, diğer yandan ise hayatın çekilmese dayanan yaşam pahalılığı.

Ülkemizde ve tüm dünyada hüküm süren bir salgınla normal hayatı nerdeyse unutma talihsizliğine uğradığımız günleri ve dönemleri yaşamaktayız.

Kimisi can derdine düşmüş kimisi de üzülerek ifade etmek isterim ki hayat pahalılığı nedeniyle çaresiz bir duruma düşürülmüşlüğün acizliği içinde çırpınıp duran insanlarımızın artık yaşamla ölüm arasındaki o ince çizginin ortasında kalakalmışlığın biçareliğini yaşamaya başlamış bulunmaktadır.

Ülkemiz insanı hiçbir dönemde bu denli çaresizlik içine düşmemiş düşürülmemiş İktidardaki zatı muhteremlerin nasıl olsa geçim sıkıntısı diye bir dertleri yok ama onları iktidara taşıyanların evin ekmek bile götürmediği günler olduğun görmezlikten gelmeleri ne yazık.

Bu günkü Türkiye’nin kaçınılmaz ve inkar edilmez bir gerçeğidir bu ama ne yazıktır ki bunu görmezlikten gelen karnı tok sırtı pek olan iktidar yetkilileri bunu görmezlikten geldiklerini büyük bin ibretle izlemekteyiz.

Ülkemizin vefakar insanlarının işsizlikten bellerinin büküldüğünü de umursamaz bir tavırla izleme gibi bir talihsizlik içinde olmalarını gerçekten büyük bir hayretle izlemekteyiz.

Neden kendilerini iktidara ve ülkenin yönetimine getirenlere karşı ahde vefa borçlu olduklarını bilmezlikten gelirler anlamak mümkün değil.

Bu insanlar sayesinde bu günkü şatafatlı hayatı sürenlerin kendilerine bu inanılmaz imkanı sağlayanları düşünmeyi bile istemediklerini gözlemlemek son derece büyük bin ihanet ettiklerine üzüntüyle tanıklık yapıyoruz da umurlarında değil.

Nereye kadar sürecek ve nereye kadar bu millete karşı ahde vefa borçlu olduklarını hatırlayacaklar bilinmez ama keser döner sap döner gün gelir hesap döner gerçeğini de unutmamalarını özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Ülkemin ekonomisi batarken on dünyanın en iyi ekonomileri arasında gösterip halkımızı oyalamaya devam edenlerin günü gelince ne denli bu ülkenin insanına rant ettiklerini hep birlikte görme imkanını bulacağımızı ifade etmekte yarar görüyorum.

Ben benim cennet misali ülkemi beceriksiz bir iktidarla yönettikleri için ülkeme en büyük zararı verenleri tarih hiç ama hiçbir zaman unutmayacak ve milletimiz de kendirlini yıllarca oyalayanları da asla güzelliklerle anmayacaktır bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

179 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.