Hoşgeldiniz  

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Halit BEYTÜT | 26 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülke insanı öylesine bir zaman sürecinden geçiyor ki bunu kesinlikle anlatma gereğini duymamak sanırım vatandaşa en büyük ihanet olur diye düşünüyorum.

AK Parti hükümeti öylesine acımasız bir zam furyası ile vatandaşı taşıyamayacağı kadar ağır yükün altına sokmasına rağmen sanki tüm ülke insanı refah ve bolluk içinde yaşıyor gibi yapılan acımasız zam furyasına sessiz kalmakta ve sessizliğini korumaktadır.

Başka ülkelere bakıldığında vatandaşın aleyhine hükümetlerce yapılan en ufak bur ekonomik koşula hemen gereken tepkisini göstermekte ve icabında da sokaklara dökülmekten kaçınmamaktadırlar.

Ülkemdeki vatandaşlarımızın artık tek bir düşüncesi ve o da nasıl geçineceğidir.

İşçisi, memuru, emeklisi, asgari ücretlisi zor hayat koşulları altında inlerken, zatı muhterem hükümet yetkilileri bunu görmezlikten gelmelerini son derece büyük bir sorumsuzluk örneği olarak görmüyoruz.

Vatandaşın yaşam koşulları altında ne denli ezildiğini aldırış etmeyen ülkemin yöneticileri kendi saltanatlarını sürdürmekten de kendilerini alıkoyamıyorlar.

Yandaşlarını sefahat içinde yaşam hakkını verirken, kendilerinden olmayanlar adeta bu ülkenin üvey evladıymış özü ile bakmaktan da kaçınmamaktadırlar.

İğneden ipliğe zam yaparak vatandaşın geçimini son derece zorlaştıranların kendi için lüks içinde yaşamlarını sürdürmeye devam etmeleri de bu ülkenin aziz vatandaşının içine bir türlü sinmiyor.

Tüm bu zorluklar ve yaşam koşullarının en ağır bir şekle yönlenmesine karşılık vatandaşın sessizliğini bozmaması da sanırım en büyük bir skandaldır.

Korku tüneline girmişçesine sessizliği tercih edenlere müstahaktır denilerek zam ve vergilere aralıksız sürdürenler vatandaşın sessizliğinden de cesaret alıp bu ucuz kahramanlığı yapmayı yeğ görüyor.

Zam üstüne zam yapan ve vatandaşının refah düzeyini hiç düşünmeyen bir iktidarın hala ülkeyi yönetmesi son derece vatandaşa vurulan n büyük darbedir.

İşsizlik almış başını gidiyor, ekonomik koşullar artık ülkeyi yönetemez duruma gelmektedir. Buna rağmen hala maliye bakanının çıkıp etrafı güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışması bu ülkenin vatandaşlarıyla alay etmeye devam etmektedir.

Kimsenin de bu artist kılıklıya dur deme gibi bir niyetinin de olmadığı görülmektedir.

Emekliye de al atarak etrafı bulandırmaya kalkışan bir maliye bakanımızın olması bu ülke için en büyük talihsizliktir.

Bu ülke vatandaşının sırtından trilyonlar kazanıp ülkenin en büyük erişilmez noktasına yine milletin oylarıyla gelenlerin millete ettikleri zulüm artık çekilmez bir hal almıştır.

Kimsenin korkmasın gerek yok bu acımasız ortamı dillendirmemek bana öre vatandaşa da en büyük ihanet olarak kabullenilmelidir.

Korkunun ecele faydası yoktur ve bu korku tünelini artık tüm vatandaşlar olarak geçmeyi kendimize ilke edinmeliyiz.

182 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.