Hoşgeldiniz  

KÖROĞLU KIRAÇ…

admin | 04 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Araştırmacı yazar Sedat Eriş’ten İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç başlıklı önemli bir yazı dizisi daha 10 Ağustos gününden itibaren gazeteniz Batman Güncel Gazetesinde yayınlanacak.

5 Gün sürecek bu yazı dizisinde Sedat Eriş, Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç’ı anlatacak.

Siyaset bilimci ve Araştırmacı Yazar Sedat Eriş, Köroğlu Kıraç başlıklı makaleler dizisinden önce söz konusu yazı dizisiyle alakalı kendisiyle yaptığımız söyleşide şunları söyledi.

“Enlemlerin ve boylamların arasına sıkıştırılmış bir hayatta tanımadığınız, yüzünü görmediğiniz, bir hukukunuz olmayan bir insanı irdelemek, onun gecenin öteki dünyasındaki iç dünyasına inebilmek, toplumsal hafızada ve insanların kalplerindeki yerini bilgiler ışığında ama yüksek bir inanç hissiyle kâğıda döküp kamuoyuyla paylaşabilmek son derece zor bir eylemdir. Sadece zihin ve gönül dünyanızda şekillenerek biçimlenen ve araştırmayla bezenen bir kişilik fotoğrafını abartıya kaçmadan ama hakikatlerin ışığından ayrılmadan yazabilmek ise başlı başına sorumluluk isteyen bir iştir. Öncelikle Devletin, devleti yöneten ve yönetecek olan kademelerin, bu kademelerde sınırlı bir zaman ölçeğinde görev yapan kimliklerin kentlerin görünmeyen, sadece hissedilen yaşamlarındaki önemini 40 yıllık bürokratik hayatımdaki deneyimlerimin ışığında bilecek tecrübeye ve bilgiye sahibim.

Bu bağlamda Köroğlu Kıraç Beyi konu aldığım ve 5 gün devam edecek yazı dizisinde sadece bir insanı değil aynı zamanda Güzel Batmanımızın tarihine ve bir döneme not düşmeye çalıştım.

‘Köroğlu Kıraç’ Makaleler dizisini onlarca yıl sonra okuyacak bir Batmanlı dost eğer çıkıp Batmandan Bir Köroğlu Kıraç geçti diye düşünürse 5 günlük bu makale dizisinin yazımında ortaya çıkan emek, alın teri işte o zaman boşa gitmez.

391 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.