Hoşgeldiniz  

KORONA DELTA KORKU SALIYOR…

Halit BEYTÜT | 30 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyanın yaklaşık iki yıldır mücadele ettiği koronavirüs yeni varyantlılarıyla kabus olmayı sürdürüyor.

Covid-19’un Turist katili Delta adlı varyantı nedeniyle birçok ülke teyakkuza geçmiş bulunuyor.

Çünkü yeni mutasyon, çok daha hızlı şekilde, turistler aracılığıyla tüm Avrupa ve dünyaya yayılıyor.

Böylesine tehlikeli ve de çabuk bulaşabilen bu virüs nedeniyle özellikle ilimizde sanırım çok hafife alınıyor olacak ki sanki koron bitmiş gibi bir algı oluşmuş.

Sokağa çıktığımızda ilimizde maske takmadan dolaşanların sayısı inanılmaz derecede yüksek. Delta virüsüyle saka olunmayacağı gerçeğini gözardı eden bu yüksek kitle ilimizde çok kısa bir sure sonra vakaların inanılmaz bir yükselişe geçmesine neden olacaklarını akıllarına bile getirmemektedirler.

Ben özellikle ilimiz yetkililerinin alınması gereken kurallara uymayanlara son derece olumlu baktıklarına inanmak istemiyorum.

Çünkü her geçen gün sanki virüs bitti algısı içinde olan ve maskeyi takmamakta inat edenlere artık gereken uyarıların ivedilikle yapılması gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

Korona yeni yeni isimlerle hortlamaya devam ediyor.

Duyarsız insanlarımızın hem kendilerini hem de topluma çok büyük zararlar verdiği gerçeği kesinlikle göz ardı edilmemeli ve gereken tedbirlerin bir an evvel alınması yönünde harekete geçmeleri yönünde harekete geçmeleri gerekmektedir.

Birçok Avrupa ülkesi yeni bir salgın dalgası olan delta virüsü için tedbirler almaya başlarken bizde bir maskeyi bile takmamakta ısrar eden duyarsız kitlelere de artık dur denmenin zamanı gelmiştir.

Bu nedenle özellikle yetkili mercilerimizin bir an evvel bu başıboşluğa müdahale etmeleri ilimiz açısından son derece yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Maske takmamakta, sosyal mesafeye uymamakta ve hijyene dikkat etmemekte ısrar edenlere karşı bir seferberliğin başlatılması olmazsa olmazımız olmalıdır.

Bütün vatandaşlarımızın bu hızla bulaştığı söylenen Delta virüsünün hiç olmazsa ilimizde görülmemesini hep birlikte kurallara uyarak önlemeyi başarabilelim.

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.