Hoşgeldiniz  

KORONA KONTROLDEN ÇIKTI

Halit BEYTÜT | 23 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Gerek yurt genelinde ve gerekse de ilimizde ne yazık ki yapılan kontroller ve denetimlere rağmen daha önce mavi olan rengimiz sarıya dönüşmüş bulunuyor.

Hemen hemen her gün yaptığımız uyarılara ve ikazlara rağmen kural tanımazlar yüzünden yine son derece sıkıntılı bir dönemle karşı karşıya kalabileceğimizin bir işaretidir.

İlimiz genelinde sanki korona bitmiş gibi bir hava estiriliyor ve kural tanımazlar yüzünden yine karabulutlar gökyüzünü sarmış bulunmaktadır.

Yapılan kontrollerde denetimcilerin merkezde dolaşanlara son derece hoşgörü ile yaklaşımı bu günkü acı tablonun ortaya çıkmasına da neden olduğunu ifade etmekte yarar görüyorum.

Her gün cadde ve sokaklarımızda kahvehanelerde oturanları çoğu maskesiz görüntü sergilemesine rağmen denetlemeyle görevlilerin sert müdahalesine uğramaması bu günkü sâri renge bürünmenin en büyük sorumlularıdır.

Tüm uyarılarımıza rağmen özellikle cezai müeyyidenin her nedense uygulanmaya konmaması da bu tablonun en bariz göstergesi olmuştur.

Neden kural tanımayıp hem kendi sağlıklarını hem de toplumun sağlığını hiçe sayanlara gereken müdahalenin yapılmaması da apayrı bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Batman ilimize en büyük ihaneti yapan ve kurallara aldırmamayı kendilerine alışkanlık haline getirenlere acınmaması gerektiğini de bir kez daha vurgulamak işyerim

Batmanlılara en büyük ihaneti yapıp koronanın ciddiyetine aldırış etmeyip koca Batman ilinin mütevazi insanlarının hayatı ile oynayanlara gereken cezai müeyyidenin uygulanması kaçınılmaz olmuştur.

Bu nedenle başta sayın Valimizin ve diğer yetkili mercilerin bir an evvel kendini bilmez ve kural tanımazlara artık dur demelerinin zamanının geldiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.