Hoşgeldiniz  

KORONA MAĞDURLARI

Halit BEYTÜT | 02 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsün tüm dünyayı sardığı bir dönem geçirmiş bulunmaktayız.

Bu dönemde tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de vatandaşların çoğu gerek ekonomik bakımından ve gerekse de manevi bakımdan büyük sarsıntılar geçirdiler.

Ülkemizde mağdur olan insanların mağduriyetinin giderilebilmesi adını maliye ve hazine bakanımızdan 1000’er lira dağıtıldı.

Dağıtıldı dağıtılmasına da bu yardımdan ne yazık ki yeteri derecede vatandaşın yararlanamadığı da öz ardı edilmeyen bir gerçektir.

Maliye bakanı her vatandaşa 2.500 lira verildiğini iddia etse de bunun gerçekle hiç ama hiç bir doğruluğu yoktur.

Özellikle son derece fakir ve geçimlerini çor koşullar altında sürdürme çabası içinde olan vatandaşlarımızın çoğunun bu yardımlardan yararlandırılmadığı da bir gerçektir.

Her ne kadar maliye bakanımız pembe tablolar çizerek korona virüsünden mağduriyete uğramış insanlarımızın büyük bir bölümü bu yardımlardan gerçek manada yararlanamadıklarını biliyoruz.

Sadece yandaşların yararlandırıldığı böylesi bir dönemde bile insanlar can derdine düşmüşken hala partizanlık yaparak vatandaşının çaresizliğine göz yumanların devlet anlayışını bir kör bir yönetim olarak değerlendiriyorum.

Korona mağdurlarını sayarak bitmez tüm esnaf kesimi, günlük kazanç yaparak hayatlarını sürdüren gariban insanlarımız ve özellikle hiçbir işi olmayan ve sadece komşularının verdikleriyle yaşam süren gariban vatandaşlarımız bu dönemde yaşantılarının en büyük talihsizliğini yaşamaktalar.

İşte böylesi bir durumda bile hala siyaset yapılarak yandaşlar ve yandaş olmayanlar diye ayırım yapılıyorsa bunun insanlıkla ve devlet yönetim anlayışıyla asla bağdaşmayan bir durumdur.

Ben inanların can derdine düştüğü bir dönemde bile hala ayrımcılık yapmayı kendilerine ilke edinenlerin insanlıkla hiç ama hiçbir alakalarının olmadığını özellikle vurgulamak isterim.

Ülkemizde şimdilik hayat normal dönmüş gibi görünse de korona virüsün açtığı derin yaraların sarılmasının yıllar alacağını ifade etmekte yarar görüyorum.

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.