Hoşgeldiniz  

KORONA VİRÜS VE RAMAZAN FIRSATÇILARI İŞ BAŞINDA

Halit BEYTÜT | 20 Mayıs 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs salgınında her kes can derdine düşmüşken, her zamanki gibi fırsatçılar vatandaşın canına okumaya sattıkları ürünlere fahiş zamlar yapma yarışına başladılar.

Allahtan korkmaz kuldan utanmazların böylesi bir dönemde bile sadece fırsattan yararlanmaya kalkışmaları ben onların bu ülkenin ve vatandaşının resmen düşmanı oldukları ifade etmek isterim.

Özellikle 101 ve BİM denilen bu rezil alışveriş mekanlarına denetim olmadığı için yaptıkları zamlar son derece can sıkıcı bir hal almaya başlamıştır.

BİM ve 101 gibi alışveriş merkezleri de insanların can derdine düştükleri bir ortamda fırsattan yararlanmak ve sattıkları ürünlere yüzde yüz zam yaparak vatandaşın alım gücünü hiçe saymaları son derece şerefsizliktir.

Bu ülkenin insanlarına yapılan en büyük ihanettir.

Neden denetlenmez bu ki alışveriş merkezleri bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da güvendikleri bir kaya olduğu kesin olacak ki böylesine şerefsizce zam üstüne zam yaparak vatandaşın cebindeki paraya göz diken paragözlere neden bu kadar imtiyaz tanınmaktadır.

Bu ülke her gelenin istediği şekilde vatandaşı sömürmesine mani olan birilerinin olmaması da bu şerefsizlerin cesaretini arttırmakta ve istedikleri gibi bu meydanda at oynatma cesaretini bulmaktadırlar.

Evet alışveriş merkezleri elbette ki kazanç için bu işi yapmaktalar ama böylense bir dönemde bile fahiş zam yapmanın bir aleminin de olmadığını düşünüyorum.

Özellikle BİM ürünlerine öylesine fahiş zamlar yaptı ki biz vatandaşlar bu alışveriş merkezinden tiksinmeye bile başladık, Bu ülkenin insanlarını sömürme gibi bir tutum ve teşebbüs içinde olanlara göz yumanlarında bu ülkenin insanlarına ve ülkenin kendisine en büyük ihaneti ve kalleşliği yapmışlardır.

Ben böylesi bir ortamda benim ülkemin insanlarının cebine göz dikmekten çekinmeyen bu paragöz şerefsizleri kınıyor ve tüm ülkedeki vatandaşlarımızın da artık bu şerefsizlere gereken yanıtı alışveriş yapmayarak vermelerini diliyorum.

Dileğimiz bir türlü denetlenmeyen ve denetlenmedikleri için istedikleri fiyata zam yapan bu alışveriş merkezlerinin de artık oskı bir denetimden geçirmeleri gerektiğini ifade etmek isterim.

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.