Hoşgeldiniz  

KORONA VİRÜSLE MÜCADELE ATAĞI

admin | 13 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, dünya çapında etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak açıklanan korona virüs salgını ile mücadele kapsamında ek tedbirler aldı.

Virüsün ülkemizde görülmesinden önce tedbir çalışmalarını başlatan Belediye toplu taşıma araçları, yolcu durakları, cami gibi alanlarda yürüttüğü temizlik ve dezenfektan çalışmalarını kent geneline yayma kararı aldı.

Batman Belediyesi Başkan Yardımcıları Ercan Astan ve Mehmet Salih Çetinkaya, Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mahmut Çiftçi, Veteriner İşleri Müdürü Murat Ekmen, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Avşar, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Recep Kavuş, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü M. Şirin Yavuz ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nihat Ekinci’den oluşan koordinasyon grubu, alınacak tedbirler ve bu tedbirlerin halkla paylaşılması konusunda çalışma başlattı.

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın talimatıyla başlatılan çalışma ile vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları ana cadde, bulvar ve sokaklar acilen temizlenerek dezenfekte edilecek. Toplu taşıma araçları ile yolcu durakları, parklarda çocukların kullandıkları oyun grupları, hizmet binaları, camiler, taziye evleri ve insanların toplu olarak bulundukları ve kullandıkları merkezlerin tamamı Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı, TTB ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların önerdikleri yol ve yöntemlerle sürekli olarak temizlenip, dezenfektanlarla korunacak.

Sağlık Bakanlığının gösterdiği korunma yöntemleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgede belirtilen ilkeler çerçevesinde çalışmalarına başladıklarını ifade eden Belediye Eş Başkanları vatandaşlara da duyarlılık çağrısında bulundular. Dünya genelinde ölümlere neden olan korona virüsünden en az etkilenmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirten Eş Başkanlar: “Daha önceden başlattığımız çalışmalarımızı virüsün ülkemizde de görülmesi ile daha sıkı bir şekilde yaygınlaştırarak sürdüreceğiz. Belediye olarak bütün imkânları kullanarak halkımızı korumaya çalışacağız. Bilgilendirme çalışmaları kapsamında bakanlık, ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon halinde bakanlık, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer sağlık merkezlerinin önerileri doğrultusunda halkımızı bilgilendirmek için bilboard, raket ve web sitemizde bilgilendirici yayınlar ve tanıtımlar yapacağız. Halkımızdan da paniğe kapılmadan çalışmalara yardımcı olmalarını bekliyoruz”  açıklamasında bulundular.

189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.