Hoşgeldiniz  

KORONALI RAMAZAN GÜNLERİNDE PİDE SATIŞI

admin | 17 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Korona virüs sebebiyle ekonomik sıkıntı çekenler ve Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan askıda ekmek kampanyasına bu yıl daha fazla duyarlılık gösterildi.

Korona virüs ve ekmek pişirme saatlerine uygulanan kısıtlama sebebiyle geçen yıllara oranla daha az iş yapmalarına rağmen askıda ekmek bağışının ise rekor düzeyde olduğu gözlendi

Korona virüs nedeniyle bu ramazan ayının nasıl geçeceğini kestiremediklerini ifade eden Gültepe Mahallesinde bulunan Yücebağ Ekmek Fırını İşletmecisi Mevlüt Çen “Korona virüs bütün sektörleri etkilediği kadar olmasa da bizi de mutlaka etkilemiş durumda. Bu sektörün gıda sektörü olmasından dolayı belirli bir kapasitede çalışıyorduk ramazan heyecanıyla ne olacağını tahmin edemedik. Her seneki ramazan gibi yoğun temponun olacağını zaten beklemedik. Korona virüs sebebiyle ekonomik sıkıntı çekenler ve Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan askıda ekmek kampanyasına bu yıl yoğun ilgi vardı. Bu hastalığın bir an önce bitmesi için bizimde bir desteğimiz, katkımız olursa ve elimizden gelen ne ise onu sağlayacağız.” dedi.

“GEÇEN RAMAZAN AYINA GÖRE SATIŞLAR DÜŞTÜ”

Yayınlanan genelge gereğince iftardan iki saat önce ekmek pişirme işlemine son verilmesi nedeniyle sofralarına sıcak ekmek götürme alışkanlığı olan insanların ekmek tüketmesinin önüne geçti. Korona virüs salgını bazı geleneklerin değişmesine de neden oldu. Ramazanda pideye ulaşmak için uzun kuyrukların oluştuğu fırınların önü bu yıl boş kaldı. Birçok kişi, pideleri evlerinde pişirmeyi tercih etti. Bu nedenle geçen yıllara oranla satışların düşmesine neden oldu.

180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.