Hoşgeldiniz  

KORONAVİRÜSÜN AZİZLİĞİ.

Halit BEYTÜT | 18 Mayıs 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yaklaşık iki aydır koronavirüs salgını nedeniyle hem okuyucularımdan uzak kaldık hem de sevgili okuyucu kitlemize hitap itme ortamını bulamadık dünden itibaren gazetelerimizin açılmasından sonra yine sevgili okuyucularımızla buluştuğumuzun için son derece mutluluk duyduğumu özellikle ifade tekme isterim, ağlık konusunun ve can korkusunun verdiği titizlikle yaklaşık 60 gündür yaşımızın nedeniyle oda hapsinde kaldık ve sosyal mesafelere gereken titizliği gösterme gereğini duyduk.

Bu imki ay süre içinde salgın nedeniyle yetkililerimizin ortaya koyduğu performans insan hayatına ne denl önem verdiklerinin de bir kanıtı olmuştur.

Özellikle sağlık sektöründeki sağlık çalışanlarının ve doktorlarının insanı yaşatma adına ortaya koydukları olağanüstü performans her türlü takdire şayandır koruna virüs salgınında sağlık çalışanlarının ortayla koydukları olağanüstü performans bana göre ülkemizin iftihar edilecek sektörü olmuştur. İnsanların sağlığına kavuşması için kendilerinden fedakarlık yapıp hatta canlarını bile hiçe sayan sağlık kahramanlarına ne kadar övgüler yağdırsak yeridir sanırım.

Sağlığın isimsiz kahramanlarına bundan sonra n büyük sevgi ve saygıyı göstermek bizim olmazsa olmazımız olmalıdır. Bern özellikle hükümetimizin bu fedakar insanlara yaptıkları büyük fedakarlığın ödülünü vermelerinin kaçınılmaz olduğunu vurgulamak isterim.

İnsan hayatının ne kadar ince bir tele bağlı olduğunu bu virüs nedeniyle öğrenmiş bulunuyoruz. Can korkusunun sardığı dünya artık bilmelidir ki Allah’ın kudretine karşı hiçbir kuvvetin duramayacağını nankör insanlar bilmeli ve hafızalarına yerleştirmelidirler.

Sevgi saygının kalmadığı, insanların birbirlerine hasımmış gibi tutum ve davranış içinde olmalarına karşın cenabı Allah’ın bizlere gösterdiği bir ibretle kendimize gelmemizi ve insani ve beşeri ilişkilerimizde daha dikkatli davranmamız gerektiğinin bir ikazıdır bu.

Bundan büyük bir ders alarak bundan sonraki yaşamımızda insani ve beşeri ilişkilerimizi bir kez daha özden geçirmemiz gerektiğine işaret etmek istiyorum, bu vesile ile hala rahatsız olup virüs nedeniyle hastanede tedavi altında bulunan tüm yurttaşlarımıza Acil şifalar diler yaşamını yitiren vatandaşlarımıza da Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

188 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.