Hoşgeldiniz  

KORONAYLA ŞAKA OLMAZ…

Halit BEYTÜT | 05 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm dünyayı sarıp sarmalayan ve yüz binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan korona virüsü ne yazıktır ki hala hafife aylan insanların var olduğunu görmek son derece üzüntü verici ve kaygı verici bir durumdur.

Batmanda son günlerde arat vakalar ve artan ölümler nedeniyle ilimizdeki insanların bu illeti ciddiye almadıklarının basit bir göstergesidir.

Yetkili mercilerin ve özellikle sağlık kurullarının ikaz ve uyarılarına rağmen hala imlimizde maske takmamakta ve sosyal mesafeyi bilerek ihlal etme gibi bir anlayışın hüküm sürdüğünü görmekteyiz.

Maske takmamakta ve sosyal mesafeyi hiçe sayanların hem kendi hayatlarını tehlikeye attıklarını hem de toplumun sağlığına da ihanet ettiklerinin bilinci içinde olmadıkları bilinen bir gerçektir.

Bu yüzden ben özellikle ilimizdeki bu maske takmama gibi sosyal mesafeye uymama gibi tutum ve davranışlarını alışkanlık haline getirenleri kesinlikle cezai müeyyidenin uygulanmasının kaçınılmaz olduğuna işaret etmekte yarar görüyorum.

Bu cezai müeyyidenin uygulanmaması halinde üzülerek ifade etmek isterim ki hem vatka sayımızın hem de istenmeyen ölümlerin oluşacağı endişesini taşımaktayız. Batmanlı vatandaşlarımızın her nedense ihlaller konusuna riayet etmelerini gördükçe ne kadar vurdumduymazlık içinde bir toplum olduğumuzu üzülerek izlemekteyiz.

Batman halkının üzülmemesi ve olası üzüntü verici ölümlerin olmaması için hepimizin uyması gereken kurallar vardır. Bu kurallara uymamız hem insanlarımızın sağlığına hem de üzücü ölümlerin olmaması adına gereken titizliği göstermemizde son derece yarar olacaktır.

Bu yüzden hepimizin artık bu ölümcül virüsü yenebilmemiz için sağlık kurullarının önerdiği kurallara harfiyen uymamız gerektiğini hatırlatmakta yarar vardır.

Böylece hem kendi sağlığımıza hem de toplumumuzun olası bir illete kapılmaması yönünde olumlu hareketlere imza atmamızın gerçekleştirilmesine önayak olma gibi bir sorumlulukla hareket etmemiz gerektiğini vurgulamak isterim.

Korona virüs denilen ve tüm dünyayı dehşete düşüren bu salgın hastalığın bir an önce vatanımızdan terki diyar etmesi dileğinde buluyor tüm batman halkının bu konuda gereken titizliği göstermesine vesile olmalarını temenni ediyorum.

Sağlıklı hastalıksız bir toplum olmamız dileklerimle tüm batman halkına Allahtan acil sağlık ve selametler dileğinde bulunuyorum.

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.