Hoşgeldiniz  

‘KORUYUCU MELEĞİM ANNEM PROJESİ’ BAŞLADI

admin | 10 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan öğrencilerin annelerine yönelik yürütülecek olan ‘Koruyucu Meleğim Annem’ projesi başladı.

Proje kapsamında annelere “Bağımlılık (Madde, Tütün, Alkol ve Teknoloji), Ergenlik Dönemi ve Bağımlılıktan Korunma Yöntemleri, Ebeveyn Tutumları ve Öğrencinin Başarısından Ailenin Rolü konularında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.

Her hafta aynı anda 6 okulda verilecek eğitimde 25 gönüllü rehber öğretmen görev almaktadır. İlimize merkez ve ilçelerde uygulanacak proje 8 ay boyunca devam edecek.

Bayındır Ortaokulu, Fernas Ortaokulu, Metin Bostancı Ortaokulu, Vali Zeki Şanal Ortaokulu, Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Petrol Anadolu Lisesinde verilen ‘Koruyucu Meleğim Annem Projesi’ eğitimlerine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran eğitimlere katılan tüm annelere teşekkür etti.

Müdür Kurtaran “Değerli Velilerimiz, çocuklarımızı daha güzel bir geleceğe hazırlamak ve çocuklarımıza iyi bir eğitim ortamı hazırlamak için ‘Koruyucu Meleğim Annem’ projesini hayata geçirdik. Hepimizin amacı çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmektir. Çocuklarımızı hayatın her alanında karşılarına çıkabilecek tehlikelere karşı korumalıyız. Bu tehlikelere karşı çocuklarımızı korurken mutlaka üst düzey bir bilinçle hareket etmeliyiz. Nesli ifsat etmeye çalışanlar öncelikle işlerine çocuklarımızdan başlıyorlar. Neslimizin ifsat olmadan iyi, doğru ve güzel bir şekilde yetişmeleri için anne, baba ve öğretmenler olarak hep birlikte çocuklarımızı her türlü tehlikeye ve bağımlılığa karşı koruyacağız.

Çocuğumuzun olumsuz bir durumla karşılaştığında ondaki değişikliği en çabuk hisseden bu değişikliği fark eden ve onu en güzel şekilde koruyacak olan kişi hiç şüphesiz siz değerli annelersiniz.  Bu yüzden bu çalışmayı adeta çocuklarımızın koruyucu melekleri olan annelerle yapıyoruz. Bizlerde neslimizi zehirlemek isteyen tehlikelere karşı çocuklarımızı korumak için bu eğitimleri düzenlemeye başladık.

Bugün, çocuklarımızın karşılaşabileceği bütün olumsuz durumları uzman rehber öğretmenlerimiz sizlerle konuşacaklar. Onları bekleyen tehlikelere karşı çocuklarımızı nasıl koruyacağımıza ve bu tür durumlarda nasıl davranacağımıza kadar sizi bilgilendirecekler. Çocuklarımızı korumak ve onlara iyi rehberlik yapmak amacıyla siz annelerle beraber çalışacağız. Hep birlikte atacağımız adımlarla çocuklarımızı çok güzel bir geleceğe hazırlayacağız.” dedi.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.