Hoşgeldiniz  

“KÖTÜ GÜNLER BİTTİ, SIRADA DAHA KÖTÜ GÜNLER VAR”

admin | 18 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’deki ekonomik durumunun gün geçtikçe ağırlaştığını ifade eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, önümüzdeki sürecin vatandaşlar için çok daha ağır koşullar içereceğini belirtti.

Döviz krizi ile birlikte ülkede devalüasyon yaşandığını belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci “Türk Lirası’nın tarihte eşi görülmemiş bir şekilde sahipsiz bırakıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Her sabah yerli ve milli hikayesi anlatan siyasi iktidarın; yerli ve milli para birimimizi nasıl ayaklar altına aldığını izliyoruz. Ekonominin kitabını yazdığını iddia eden Cumhurbaşkanı, ülkede 17 milyon yoksul vatandaşın olduğunu görmüyor mu? 8 milyona yakın vatandaşın işsiz olduğunu görmüyor mu? Açlıktan, yoksulluktan intihar eden vatandaşları, kirasını ödeyemeyen esnafları, rekor enflasyon oranlarını görmüyor mu?” ifadelerini kullandı.

“BU YÖNETİM İLE EKONOMİ DÜZELMEZ”

Mevcut iktidar ile ekonominin refaha ulaşmayacağını belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Merkez bankasında buhar edilen 128 milyar dolar, yandaşlara dağıtılan dolar garantili ihaleler, liyakati bitiren atamalar ve halka pembe masallar çizmeye devam eden bir yönetim ile ekonominin refaha ulaşma şansı yok. Kendi söylediklerine inanmadıkları bir ortamda yatırımcının yeni yatırım yapmasını bekleyemezsiniz. Bu yönetim ile işsizliğin, yoksulluğun ve sefaletin artması büyük bir sürpriz olmayacak. Açıkçası bu yönetim ile kötü günler geride kaldı, artık daha kötü günler bizi bekliyor.  Bu iktidarın bu ülke yapabilecek en büyük iyiliği o koltukları derhal terk etmeleri olacak. Türkiye’nin alın terine, akıl terine, emeğe, dürüst ve liyakatli kadrolara ihtiyacı var” dedi.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.