Hoşgeldiniz  

KOVİD-19’UN HAYATTAN KOPARDIĞI SAĞLIKÇILAR ADINA LAVANTA BAHÇELERİ OLUŞTURULDU

admin | 19 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Batı Raman Külliyesi’nde koronavirüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlık görevlileri adına lavanta bahçeleri oluşturuldu.

7 ayrı bölgede toplam 20 dönümlük alanda oluşturulan lavanta bahçelerine 20 bin lavanta fidanı di-kimi gerçekleştirildi.

Üniversite çalışanları tarafından gerçekleştirilen lavanta dikim etkinliğine katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş “insanlığı yaşatmak adına hayatlarını ortaya koyan ve bu salgın süre-cinde cephenin en ön safında yer alarak hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Salgınla mücadelede hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak adına böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Rektör Durmuş, daha önce de PKK’lı teröristlerin şehit ettiği Yasin Börü ve Eren Bülbül adına da lavanta bahçeleri oluşturduklarını söyledi.

7 ayrı bölgede dikim yaptıklarını vurgulayan Rektör Durmuş “Son bir yıldır Türkiye’mizi de etkileyen korona salgınıyla mücadele kapsamında hayatını kaybeden sağlık çalışanları için lavanta bahçesi oluş-turuyoruz. Bu bahçelere ‘Sağlık şehitleri lavanta bahçesi’ adını veriyoruz. Birçok alana dikim yaptık buralar çok güzel lavanta kokacak. Sağlık çalışanlarını bu vesile ile anmış olacağız. Salgınla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Onların hatıralarını yaşat-mak, onları unutturmamak için lavanta bahçeleri oluşturmuş olacağız. Şuana kadar 60 bine yakın lavanta diktik. Sağlık çalışanlarımız için de 20 bin lavanta fidanı toprakla buluşuyor” ifadelerini kullandı

133 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.