Hoşgeldiniz  

KÖY ÇOCUKLARI GEZİCİ KÜTÜPHANE İLE KİTAPLA BULUŞUYOR

admin | 07 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Batman İl Halk Kütüphanesine tahsis edilen içerisinde 2 bin adet kitap ve 5 bilgisayarın olduğu ‘Gezici Kütüphane’ ile köylerde okuyan çocuklarımız artık kitaba daha rahat ulaşmış olacaklar.

Vali Hulusi Şahin, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İlimize tahsis edilen Gezici Kütüphane olarak kullanılacak ‘Mobil Kütüphane Aracı’nı ziyaret ederek, İlimizde verilecek olan gezici kütüphane hizmetlerine ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Türkiye’de gezici kütüphane tahsis edilen 4 ilden birinin Batman olduğunu ifade eden Vali Şahin, gezici kütüphanenin kırsalda çok önemli hizmetler yapacağının altını çizerek “Köy okullarımızda okuyan çocuklarımız böyle gelişmiş bir kütüphane ve efektif bir internet hizmetinden yoksunlar. Burada yapılacak her türlü etkinlik çocuklarımızın ayağına kadar taşınmış olacak. Gezici kütüphane ’de bulunan 2 binin üzerindeki kitaplardan faydalanacaklar ve içerisinde bulunan bilgisayarlardan da internet hizmeti alacaklar. Çocuklarımız için o kütüphanenin ziyareti herhalde unutulmaz bir gün olacaktır” diye konuştu.

Önümüzdeki haftadan itibaren gezici kütüphanenin belde ve köylerimizde hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Vali Şahin “Arkadaşlarımız iki haftalık programı hazırlamışlar. Çocuklarımız uzun zamandır örgün eğitimden faydalanamıyorlar. Okullarına, öğretmenlerine hasret kaldılar. Gezici kütüphanemiz onlara yeniden sınıf ortamını teneffüs ettirebilecek.  Corona salgınına karşı da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Kütüphane Müdürlüğümüz gerekli hazırlıkları ve gerekli tedbirleri alıyorlar. Bir taraftan çocuklarımıza iyi bir gün geçirmeleri sağlanacak, bir taraftan da sosyal mesafeyi de  korumaya  özellikle özen gösterecekler” dedi.

Konuşmasının sonunda Kütüphanenin İlimize kazandırılmasında başta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Akif Gür ve emeği geçen herkese de teşekkür eden Vali Şahin Gezici Kütüphanenin, İlimize hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Müze Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, İl Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı, İl Müftü Vekili Ahmet Duran ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran katıldı.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.