Hoşgeldiniz  

KÖY OKULLARINA ZİYARET

admin | 28 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KÖY OKULLARINA ZİYARET

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul ziyaretleri kapsamında Çarıklı ve Samanyolu köy okullarını ziyaret edip öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilk olarak Batman Merkeze bağlı Çarıklı İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret edip okulda yapılan çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi aldı. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Müdür Kurtaran, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Müdürümüz Kurtaran “Sevgili öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılına yüz yüze eğitim ile başlayarak nihayet okullarımıza kavuştuk. Okullardan tekrar uzak kalmak istemiyorsak yüz yüze eğitimin devam etmesi istiyorsak maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız. Ailemizde hala aşılarını olmamış büyüklerimiz varsa onlardan aşı olmalarını istemeliyiz. Geçen senelerin telafisi için derslerinize çok iyi çalışıp bol bol kitap okumalısınız” dedi.

Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Kurtaran “Değerli meslektaşlarım, yüz yüze başlayan yeni eğitim öğretim yılında çocukların geçmişte yaşadıkları öğrenme kayıpları en aza indirecek şekilde gayretli olmalıyız. Bize emanet edilen çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlamalıyız. Her bir öğrencimiz bizim için kıymetli birer hazinedir. Bu yüzden her öğrencimizin okuluna sağlıklı bir şekilde devam etmesi için bütün olanaklarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Müdür Mahmut Kurtaran, daha sonra Kozluk ilçesine Bağlı Samanyolu köyüne geçerek Samanyolu İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul ziyaretinde sınıfları ziyaret eden Kurtaran, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere bol bol kitap okumayı tavsiye eden Kurtaran daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.