Hoşgeldiniz  

KOZLUK MERKEZ CAMİ’NİN TEMELİ ATILDI

admin | 20 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kozluk Yukarı Güneşli Mahallesinde geçtiğimiz yıl Temmuz ayında temel açma işlemleri gerçekleştirilen Müftülük Hizmet Binası, 3 bin kişilik kapasiteye sahip Kozluk Merkez Cami, 150 kişilik Yatılı Kur’an Kursu, 800 kişilik konferans salonu ile kültür merkezi müştemilatlarından oluşan ‘Kozluk Merkez Cami ve Külliye Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yukarı Güneşli Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine, Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren, İl Müftüsü Turgut Erhan, İlçe Müftüsü Hasan Serçe, kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; İl Müftüsü Turgut Erhan ve İlçe Müftüsü Hasan Serçe’nin konuşması ve duanın okunmasıyla devam etti.

Temel atma töreninde; Yukarı Güneşli Mahallesi 209 ada 27 parsel ve 11.784 metrekarelik alan üzerinde, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini bünyesinde barındıracak olan vizyon projenin inşa edileceğini belirten İlçe Müftüsü Hasan Serçe böyle ulvi bir yapının ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Kaymakam Eyyüp Güngör ve bir önceki Kaymakam Osman Bilici olmak üzere herkese teşekkür etti.

Kozluk’ta çok farklı bir değer ve zenginlik katacak projenin tamamlanması için tüm hayırsever vatandaşlarımızın desteği beklenmektedir.

 

84 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.