Hoşgeldiniz  

KOZLUK’A İNCELEME ZİYARETİ

admin | 03 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, çeşitli incelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Kozluk ilçesini ziyaret etti.

Kaymakamlık bahçesinde ilçe Kaymakamı Osman Bilici ve kurum yöneticileri tarafından karşılanan Vali Şahin; muhtarlar toplantısına ve şehitliğin açılışına katıldı, ardından ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Kozluk’ta Muhtarlar Toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, ilçe kamu kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin; yol, altyapı, içme suyu, elektrik, sağlık ve eğitim gibi sorunları ele alındı.

“GÜVENLİ VE HUZURLU BİR BATMAN EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR”

Kaçak elektrik kullanımı konusunda muhtarlara uyarıda bulunan Vali Şahin “Muhtar, köylerde devletin temsilcisidir, devletten yana tavır koymalı. Vatandaşları da kaçak elektrik kullanımı ve elektrik ücretleri ödemeleri konusunda uyarılarda bulunmalı. Bu Kaçak elektriği artık gündemimizde çıkartmamız lazım” dedi.

RESTORE EDİLEN ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ

Muhtarlar toplantısının ardından 1935 yılı ve sonrasında Sason İsyanı olarak bilenen olaylar sırasında şehit olan 40’ın üzerinde isimsiz şehidimiz için yapılan şehitliği ziyaret eden Vali Şahin, İl Özel İdaresi’nin destekleriyle Kozluk kaymakamlığı tarafından şehitlikte yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.  Şehitliğin açılışına;  İlçe Kaymakamı Osman Bilici, ilçe kamu kurum yöneticileri, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HUSUMETLİ AİLELERE ZİYARET

Geçen Ramazan ayından ilçeye bağlı Alaca köyünde Aktaş ve Dayan aileleri arasında yaşanan kan davası, ilçenin kanaat önderlerinin girişimi ile Vali Hulusi Şahin ve Kozluk Kaymakamı Osman Bilici’nin araya girmesiyle barışla sonuçlanmıştı. Barışı pekiştirmek amacıyla Aktaş ve Dayan ailelerini evlerinde ziyaret eden Vali Şahin, barışın korunması konusunda gayret gösteren aile fertlerine teşekkür etti.

173 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.