Hoşgeldiniz  

KOZLUK’TA ŞEHİT YAKINLARIYLA İFTAR

admin | 29 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Kozluk Kaymakamlığı tarafından şehit yakınları, gaziler ve güvenlik korucuları için düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar programına; Vali Hulusi Şahin, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, ilçe kamu kurum yöneticileri, askeri yetkililer, Güvenlik Korucuları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Şahin “Dün gece güvenlik güçlerimiz Hasankeyf ilçesinin Mava diye tabir edilen bölgesinde dört terörist unsurunu kıstırdılar, sabaha kadar takip ve tarassut devam etti. Bu dört teröristi sağ olarak yakaladık. Bunlardan bir tanesi de geçen yıl haziran ayında sekiz askerimizi EYP ile şehit eden teröristti. Mehmetçik, bunu bildiği halde o teröristi sağ olarak ele geçirdi, su ve ekmek verdi. Sağ salim bir şekilde emniyete teslim etti. İşte; Asakir-i Mansure-i Muhammediyye budur. Yani Hz Muhammed’in kahraman askerleri böyle yaparlar. Mehmetçik bu demektir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir başka ismi de, Asakir-i Mansure-i Muhammediyye’dir. Peygamberin kahraman askerleri olmak da kolay değil, büyük bedeller ödeyerek olunuyor. Böyle yavrucakları babalarına doymadan yetim bırakarak olunuyor. Bu topraklar ancak öyle vatan oluyor. Ama biz bu toprakları, vatan yaparken bizden öncekilerin ödediği bedelleri, ödemekten geri durmayacağımızı da buradan Kozluk’tan siz değerli dostlarımız adına (Güvenlik Korucularımız, şehit yakınlarımız, gazilerimiz) haykırıyorum; bizler sağ oldukça iri ve diri oldukça ve birlik oldukça; bizim vatanımıza kem gözle bakacak hainler çıkamayacaktır” dedi. İftar programı, ilçe müftülüğü ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından sona erdi.

281 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.