Hoşgeldiniz  

KOZLUK’TA TEDBİR DENETİMİ

admin | 11 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının talimatıyla 81 il ve 922 ilçede “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla eş zamanlı başlatılan Covid-19 denetimleri, Kozluk’ta da devam ediyor.

Kaymakam Eyyüp Güngör başkanlığında; kurum amirleri, kurum personelleri ve genel kolluk birimlerinin de katılımıyla Kozluk’ta 115 personelden oluşan 17 ekiple; market, lokanta, pazar yerleri, şehir içi toplu taşıma ve gıda üzerine üretim yapan imalathaneler başta olmak üzere birçok işyeri ve kamuya açık ortak kullanım alanlarında denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlere gün boyu iştirak eden Kaymakam Güngör “Salgın hastalıklar tarihine göz attığımızda bu tür pandemilerin var olabileceği ihtimali daima olmuştur. Önemli olan insanlık olarak bu tür hastalıklara karşı hazırlıklı olmaktır. Dolayısıyla tedavisi olmayan şeyin tedbiri olur. Sayın GÜNGÖR; herkesin salgınla mücadeleye katkı sunması gerektiğini, bütün vatandaşlarımızın her zamankinden daha çok kurallara uyması gerektiğini belirterek vatandaşlarımızdan temizlik + maske + sosyal mesafe gibi kurallara uyulması gerekir” dedi.

Öte yandan denetim ekiplerce; Covid-19 salgını ile mücadelede belirlenen kurallara uymayan işyerlerine ve kişilere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre Türk Ceza Kanunu gereğince de adli işlemler yapılacağı hatırlatıldı.

138 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.