Hoşgeldiniz  

KRAL ÇIPLAK

Muharrem BİTEN | 18 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bir kral varmış zamanın birinde. Etrafı çok yalaka ve yağcılarla sivrisineklerin yazın etrafımızda cirit attığı gibi kimseyi krala yaklaştırmıyorlarmış.

Kralın terzisi ona hayali bir elbise dikiyor ve onu bildirdiğini söylüyor. Yalakalar hep bir ağızdan bu elbisenin krala ne kadar yakıştığından bahsederlermiş. Bir gün bir tören esnasında kral hayalet elbisesi ile tören alanına iner ve herkes kralı alkışlar.

Fakat o ne?

Küçük bir çocuk kral çıplak der.

Müthiş tören, sus pus…

Evet! Kralın çıplak olduğunu iddia edenlerin tümünün kellesi uçuruldu. pasifize edildi, kenara itildi ve sivrisinek sürüsü yağcılar ortalığı ele geçirildi.

Ekonomi kötüye gitti.

Demokrasi 40 yıl geriye gitti.

150 yıllık cahiller türedi.

Eğitim dibe vuruyor.

Hukuk can çekişiyor.

Tefeci siyasetçisi ile adalete ve güvenliğe vesayet tayin etti.

Kral ne yapsın ki…

Hakikat ve liyakat üzeri kurulan ve büyük hayalleri olan bir partinin içine sirayet eden menfaat şebekeleri bugün kralın dostu gibi görüntü vermeleri de inandırıcı değildir.

Hep şundan korktum. Bir dindar peygamberimizden fazla dindarlık yapmaya başladıysa onda dindarlık yerine dincilik zulalarını görürüm.  En ağır sözleri sarf edip, kraldan çok kralcılık zırhını bürünenlerin kral tahtan inişine de en çok bunların sevineceğini biliyorum.

Samimiyetine inandığımız lider olarak gördüğümüz kişiye de yazık olacak diye köşede hayıflanma dışında elimizden bir şey gelemeyecek.

Çok geç değil bence.

Yeniden fabrika ayarlarını yüklemek, demokrasiyi ve hukuku adaleti barışı ve birey odaklı siyasetini gündeme getirmek hem partiye hemde ülkeye fayda sağlayacaktır.

451 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.