Hoşgeldiniz  

KÜLTÜR MAHALLESİNİN OKUL İHTİYACI GİDERİLİYOR

admin | 26 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe edilen Eski Özel Fen Bilimleri Koleji binasında incelemelerde bulundu.

Daha önce özel okul olarak hizmet veren İlimiz Kültür Mahallesi’ndeki mülkiyeti Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü’ne ait olan binada incelemelerde bulunan Vali Şahin, binanın eksikliklerinin en kısa zamanda giderilerek 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını ifade etti.

Ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Burası uzun yıllar özel okul olarak Batmanımıza hizmet etmiş güzel bir bina. Daha sonra Vakıfbank Genel Müdürlüğüne devrediliyor. O aşamadan sonra talebimiz oldu. Çünkü lokasyon itibariyle çok güzel bir yerde ve bizim Kültür Mahallesi’nde okul binasına ihtiyacımız var. Talebimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Vakıfbank yönetimine iletildi ve uzun görüşmelerden sonra buranın MEB’e hibesi gerçekleşti. Bu süreçte özellikle çok büyük desteklerini gördüğümüz MEB Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a, MEB Bakan Yardımcımız Sayın Reha Denemeç’e, Milletvekilimiz Sayın Ziver Özdemir’e ve Vakıfbank’ın kıymetli yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Onların sayesinde çok güzel ve çok kıymetli bir eğitim yuvasına kavuşmuş olduk. Söz konusu binada uzun süredir boş olmanın getirdiği bir hasar mevcut. Bu hasarı kısa süre içerisinde gidererek, tamiratını yaptıktan sonra eğitim öğretime hazır hale getireceğiz” dedi.

İncelemeleri sırasında Vali Şahin’e İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre Şehircilik İl Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü ve ilgili kurumların teknik personelleri eşlik etti.

125 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.