Hoşgeldiniz  

KURAL TANIMAMAZLIK…

Halit BEYTÜT | 22 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen korona virüsü ile ilgili olarak alınan önlemlerde ne yazık ki kural tanımamayı kendilerine alışkanlık haline getirenler yüzünden vaka sayıları her geçen gün artmakta ve insanlarımızın bu lanetli virüse kapılmalarına neden olmaktadırlar.

Maske takmanın tüm yurt genelinde zorunlu olmasına rağmen hala kendini bilmez bazı kişilerin maskeyi bile tatmaktan kaçındıklarına tanık olmaktayız.

Bunların ne kendilerine ne de topluma hiçbir yararı olmayan mahluklardır ve kendilerini yaranlara bile karşı gelmekte hatta şiddet bile uygulamaktan kaçınmamaktadırlar.

Ülkemizde de artık her geçen gün vaka sayısının artış kaydettiği düşünüldüğünde bun mutlaka büyük önlemlerin alınacağı kaçınılmaz hale gelmiştir.

Nitekim cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu artış üzerine yaptığı açıklamada bazı önlemlerin alınmasının kaçınılmaz oldun işaret ederek yakında önemli tedbirlerin hayata geçirileceğinin işaretin verdi.

Bu arada sağlık çalışanlarına da değinmeden geçemeyeceğim, gece gündüz demden sevdiklerini aylarca görememe pahasına bile olsa sadece can kurtarma uğraşını veren sağlık çalışanlarına ha la bazı kendini bilmezlerin şiddet uygulama isteği içinde oldukları duyumun almış olmanın büyük üzüntüsünü yaşıyorum.

Bunu kimler yapıyor kimler bazılarından feyz alarak sağlık çalışanlarını öcü gibi göstermeye kalkışıyorlar bunun nedeni de gayet açıktır.

MHP Genel başkanı Devlet bahçeli efendi Türk tabipler birliğinin kapatılması gerektiğini ve yöneticilerinin yargılanması isteğini yineleyip dururken işte bundan cesaret alıp bu fedakar insanların haklarını korumakla yükümlü olan Türk Tabipler Birliği sırf ek ödemeleri verilmedi diye eylem yaptıkları için kapatılması isteğini şiddetle kınadığımızı özellikle ifade etmek isterim.

Bu şahıs Allah razı olsun bir gün olsun milletin memnu olacağı y da olabileceği bir hizmetin yapılması söylemini bile duymamıştır. Bu insanın sadece sarayın bahçeliğini yapma ve de gündemi değiştirme adına sözcülük yapmayı üstlenmiş bir zatı muhteremdir.

Bu ülkenin bir siyasi parti başkanının iktidarın her isteğini yerine getirmesi son derece millete en büyük ihanettir.

Buna rağmen milleti düşünme yerine sadece saraydaki reisin memnuniyeti önemlidir onun için.

Bu ülkede milyonlarca vatandaşı bir kişi için saymazlık eden bir lideri bizim de tanımamız gerektiğine işaret etmekte yarar görüyorum.

Bu ülkenin muhteşem insanlarına gereken huzur ve refah imkanını veremeyen üstün üstlük onları her demde üzmekten zevk alanları bu millet hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman lanetle anacaktır bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.