Hoşgeldiniz  

KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM BAŞLADI

admin | 14 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarında 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başladı.

Yaklaşık bir buçuk yıllık aradan sonra 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine başlayan Kur’an kurslarında tüm hazırlıkların tamamlanmasıyla Batman Müftülüğü bünyesinde bulunan Kur’an kurslarında yeni eğitim öğretim yılına başlandı.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle açıklama yapan İl Müftüsü Turgut Erhan, Kur’an kurslarının eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını dileyerek öğretici ve öğrencilere başarı temennisinde bulundu.

Özellikle 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini ifade eden il Müftümüz Erhan “Çocuklarımızı Kur’an’ın rahmet iklimiyle buluşturmak, Peygamberimizin örnek hayatıyla tanıştırmak ve İslam’ın güzel ahlakıyla yetiştirerek geleceğe hazırlamak, onlar için yapabileceğimiz en büyük iyilik ve onlara bırakabileceğimiz en büyük zenginliktir” diye konuştu.

Hiç kimse çocuklarına güzel ahlaktan daha üstün meziyet kazandıramaz diyen Erhan “Kur’an-ı Kerim’in insanlık için ne anlam ifade ettiğini çocuklarımıza iyi anlatmalıyız. Büyük bir hızla değişen iletişim çağının ve sanal dünyanın bilinmezliklerinde kaybolmamaları için onları Kur’an’ın rehberliğiyle buluşturmalıyız. Her yaş gurubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimize başarılar diliyor, sağlıklı, güvenli ve huzur içinde bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyor,2021-2022 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.