Hoşgeldiniz  

KURBAN BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

admin | 22 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KURBAN BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

Batman Valiliği tarafından düzenlenen Kurban Bayramı kutlama programı, Vali Hulusi Şahin’in katılımıyla Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.

Koronavirüs COVID-19 salgını nedeni ile Kurban Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de alınan tedbirler çerçevesinde kutlandı.

ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLEREK, BAYRAMLARI KUTLANDI
Resmi bayramlaşma programı öncesi Vali Şahin Hulusi Şahin, Eşi Ebru Şahin ile birlikte İlimizde ikamet eden Şehit Selim Elpeze ve Şehit Celaleddin Kapalıgöz’ün ailelerini evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

BATMAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE YATAN HASTALARA VE HASTANE PERSONELİNE BAYRAM ZİYARETİ

Daha sonra Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi personelini ve yatan hasta servislerinde tedavi gören hastaları ziyaret eden Vali Şahin, rahatsızlıkları sebebiyle bayramlarını hastanede geçiren vatandaşlarla bayramlaşarak, kendilerine acil şifa dileklerinde bulundu.

VALİ ŞAHİN, GÖREV BAŞINDAKİ EMNİYET VE JANDARMA PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Garnizon Komutanlığı,  İl Jandarma Komutanlığı ve Şehit Özkan Kocaer Polis Merkezini ziyaret eden Vali Şahin, emniyet ve jandarma personeli ile bayramlaştı.

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Vali Şahin daha sonra Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek, itfaiye erleri ile bayramlaştı.

BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE HALKLA BİR ARAYA GELEN VALİ ŞAHİN, VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Kurban Bayramı kutlama programı, Valilik tarafından düzenlenen resmi bayramlaşma programı ile son buldu.  Bayramlaşma programında Vali Şahin ve Milletvekilli Özdemir birer konuşma yaptı.
Özdemir konuşmasında; pandemi ile mücadelede vatandaşları alınan tedbirlere uymaları konusunda uyarıda bulunarak, herkesi bir an önce aşı olmaya davet etti.
Daha sonra Konuşan Vali Şahin, iki yıla yakın bir süredir pandemi  illetiyle mücadele edildiğinin altını çizerek “Batman olarak iki yıldır bu mücadeleyi veriyoruz.  Bunun maliyeti de yüzlerce dostumuzun, arkadaşımızın ve yakınımızın kaybı oldu. Binlerce, on binlerce insanımız hastalandı ve ekonomik olarak çok büyük bedeller ödedik.  Esnafımız günlerce işyerini açamadı. Yeni yeni yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Yeni bir hastalık dalgasına tahammülümüz yok. Bunun için yapılacak tek şey aşı olmaktır.  Aşı oranımız Türkiye’nin en düşük iller arasında.  Bu konuda herkese; muhtarlar, kanaat önderlerine, kamu kurum yöneticilerine kısacası herkese çok önemli görevler düşüyor.  Çevrenizi aydınlatınız,  aşı; tek çözüm ve virüse karşı elimizdeki tek silahımız.  Özelikle gençlere sesleniyorum. Lütfen aşı olalım, yoksa hem kendimiz hastalanırız hem de çevremize ve sevdiklerimize zarar veririz” diye konuştu.

Bayramda alınan trafik tedbirlerine değinen Vali Şahin, Emniyet ve Jandarmanın bu konuda bir seferberlik içerisinde olduğunu ifade ederek, “Trafik işi bir duyarlılık işidir. Araç kullanırken lütfen dikkat edelim.  Kemerimizi takalım ve aşırı hız yapmayalım. Bayramı bir felakete ve acıya dönüştürmeyelim” dedi.

Konuşmasının sonunda Batman Belediyesi tarafından yürütülen hizmetlere değinen Vali Şahin, “Biz Batman’ın çok önemli ve bünyevi sorunlarına el attık. Altyapıya girdik, kanalizasyon, içme suyu vs. Bunun soncu olarak da yolları kazdık.  Dolayısıyla her taraf toz toprak içerisinde. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır talep diyoruz.  Kısa süre içerisinde altyapıyı tamamlayacağız. Mahallerimizin asfaltlarını yapacağız.  Sonbahara doğru bu mahallelerimiz;  asbestli borulardan kurtarılmış, kaliteli içme suyu ve yağmur suyu ve kanalizasyonu ayrıştırılmış bir altyapıya kavuşmuş olacaklar” dedi.
Bayramlaşma programına; AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, 21. Dönem Batman Milletvekilli Faris Özdemir, Vali Yardımcısı Muhammet Özyüksel, İl Jandarma Komutanı,  İl Emniyet Müdür vekili, kamu kurum yöneticileri, siyasi partilerin il başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

102 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.