Hoşgeldiniz  

KURBAN BAYRAMI DURGUNLUĞU

Halit BEYTÜT | 05 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mübarek kurban bayramına sayılı günler kala piyasadaki durgunluğun nedeni son derece sarihtir.
Ekonomik yönde büyük sıkıntılar yaşayan halkımızın alım gücünün düşük olması nedeniyle kutlaması gereken mübarek kurban bayramını bile hüzünle karşılamaya hazırlanıyor.
Kurban bayramında durgun ola piyasanın bayram nedeniyle açılacağını uman esnaf kesimi ise son derece sıkıntılı günler geçirmektedir.
Hayat pahalılığı yüzünden vatandaşın alım gücünün her bir gün önceki günden daha da düşmesi vatandaşı kara kara düşündürmeye sevk etmiştir.
Ülkemin ekonomisinin iyiye gitmemesi nedeniyle tek çareyi vatandaşın sırtına zamlarla karşılamaya çalışan hükümet vatandaşını büyük sıkıntılara düşünmesine rağmen hiç bir düşünce taşımadan bildiğini okumaya devam etmektedir.
Bir ülkenin iktidarı vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırması gerekirken sadece belirli bir kesime odaklanması ülkem adına son derece büyük bir skandaldır.
Ardı arkası kesilmeyen zamlarla vatandaşı perişan eden bir iktidarın vatandaşın sayesinde o koltuğa oturduğunun farkında bile değildir.
Bu nedenle vatandaş artın 17 senedir iktidarda tuttuğu bir siyasi partiyle artık tüm güveninin yitirmiş hatta iktidara öfke kusmaktan bile çekinmeme gibi bir duruma gelmiştir.
Kurban bayramının gelmesine sayılı günler kala peşi sıra yalpan zamlarla vatandaşın alım gücünü sıfırlayan hükümet vatandaşın bayramını kutlamaması gerekir.
Kutlama gereğini duyarsa da üzülerek ifade etmek isterim ki bunun vatandaş nezdinde hiç bir kıymeti harbiyesi olmayacaktır.
Kederlenen vatandaşın sigarasına, akşamcıların sığındığı içki sofrasındaki avuntuya bile zamlarla ülke ekonomisini kalkındıracaklarını sananların ne kadar yanıldıklarını ilerleyen zaman süreci içinde hep birlikte görme olanağını bulacağız.
Kendilerini fil karşısındaki milletini fare görenlerin aslında fareden de küçük olduklarını bilseler bu kibirli tutum ve düşüncelerini yapma gereğini bile duymayacaklardır. Emekliye ikinci aylık zam olarak yüzde 5’lik bir sadakayı reva görenlerin TBMM başkanı Mustafa Şentopun vekillerinin maddi yönden sıkıntı çektiklerin söylemesi ülke genelinde büyük bir infiale neden olmuştur.
23 milyar maaş alan vekillerin hala sıkındı çekmeleri karşısında asgari ücretlin 2020 lira ile nasıl geçindiklerini bilmeyecek kadar körleşen bir TBMM başkanının ülkemizde olması son derece büyük bir faciadır.
Milletle alay edercesine vekillerin ekonomik sıkıntı çektiğini ifade eden Şentopun nasıl olsa bir sıkıntısı olmadığı için milletin ne aldığın nasıl geçindiğini bilemeyenlerden biridir.
Kibir abidesi olan siyasetçilerimizin her gün kırdığı potlarla vatandaşın gönlünde en büyük nefreti tazelediklerini bilmelerinde yarar olacaktır.
Her ne kadar buruk ve hüzün dolu çaresizlik içinde mübarek kurban bayramına girecek olan tüm hemşerilerimizin bayramını kutlar ilerleyen zaman içinde kendilerini düşünen bir iktidarın gelmesi umudunu kırmaması dileklerimi iletmeyi bir görev telakki ederim.

183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.