Hoşgeldiniz  

KURDELEYİ ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KESTİLER

admin | 07 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, yapımı tamamlanan Yeşiltepe Mahallesi’nde 8 bin metrekare alan üzerine kurulan parkın açılışını gerçekleştirdi.

Parkın açılışına Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın, Mehmet Salih Çetinkaya, Mehmet Zeki Hedekoğlu, ve Ercan Astan, HDP Batman İl Eş Başkanları İkram İrgi, Gülcemal Erdinç, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Mahalle sakinlerinin park ve yeşillendirme taleplerini olumlu değerlendiren Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, parkın yanı sıra çevrede bulunan çöp alanın da yeşillendirilmesi için çalışma başlatılmasını istedi.

Kısa süre içerisinde alanda yeşillendirme ve park çalışması gerçekleştiren ekipleri, mahalle sakinlerinin rahatlıkla gezip dolaşacağı ve dinlenebileceği bir sosyal alan oluşturdu. Parkın açılışını mahallede bulunan çocuklarla birlikte kurdeleyi keserek gerçekleştiren Belediye Eş Başkanları ve beraberindekiler, parkın mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulundu. 8 bin metre kare alan üzerine kurulan Yeşiltepe Mahallesi Parkı’nda 1 adet basketbol sahası, 2 çocuk oyun grubu, 3 kamelya, oturma bankları yer alıyor. Parkta ayrıca çınar, tespih, oya ile çınar yapraklı dut ağaçlarının bulunduğu değişik türlerde 232 ağaç dikimi yapılırken aynı zamanda aydınlatma direkleri, otomatik sulama sistemleri ve çim serimi çalışmaları gerçekleştirildi. Parkın mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Eş Başkanları, yapımı tamamlanan diğer parkların da açılışının en kısa süre içerisinde yapılarak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

267 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.