Hoşgeldiniz  

KÜRT EDEBİYAT GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

admin | 29 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kürt Edebiyat Günleri, film gösterimleri, şiir dinletileri, panel ve söyleşilerle devam ediyor.

Batman Belediyesi, Eğitim Sen Batman Şubesi, Batman Kültür Sanat Derneği (BART) ile Mereto Dil Araştırmaları ve Kültür Derneği tarafından organize edilen bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kürt Edebiyat Günleri, ikinci gününde yoğun programıyla devam etti.

Etkinlik, Kürtçe kültür, sanat ve edebiyat dergisi Rewşen’in hikâyesinin anlatıldığı “Rewşen Dergisi” adlı belgesel filmin gösterimiyle başladı. Ardından, M. Şirin Bulga, M. Sait İmret ve Fırat Özdemir’in katıldığı moderatörlüğünü Ramazan Kavak’ın yaptığı şiir dinletileri ve söyleşiler gerçekleştirildi. Devamında şairler kısa birer konuşma yaptı.

ETKİNLİKLER ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE DEVAM ETTİ

Etkinliğin üçüncü gününde “Cegerxwîn” adlı belgesel filmin gösterimi yapıldı. Ardından Îsmaîl Hacanî, Bajar Mîrzeman, Mihemed Ronahî’nin katıldığı “Kürt Öykücülüğünün Gelişimi” adlı panel düzenlendi. Etkinliğin üçüncü günü, Ramazan Kavak, Meral Şimşek, Çetîn Lodî, Kevok Mizgîn, Îsmaîl Hacanî’nin katıldığı şiir gecesiyle son buldu.

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.