Hoşgeldiniz  

KÜRT EDEBİYAT GÜNLERİ ÖDÜL TÖRENİYLE SON BULDU

admin | 30 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Eğitim-Sen Batman Şubesi, Batman Kültür Sanat Derneği (BART) ile Mereto Dil Araştırmaları ve Kültür Derneği tarafından organize edilen bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kürt Edebiyat Günleri yapılan ödül töreniyle son buldu.

Film gösterimleri, şiir dinletileri, panel ve söyleşilerle 5 gün boyunca dolu dolu geçen yoğun program ulusal ve uluslararası edebiyatçıların genç yeteneklere verdikleri ödül töreniyle sona erdi.

Festivalin son gününde Milletvekili Ayşe Acar Başaran, PM üyesi Nurten Üzümcü, Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın, Ercan Astan’ın da katıldığı ödül töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Kürt Edebiyat Günlerinin yılın belirli günleriyle sınırlı kalmaması gerektiğini ifade eden Belediye Eş Başkanı Korkmaz, insanların ana dillerini günlük yaşamlarında konuşmasıyla, düşüncesiyle, tavrıyla yaşatması gerektiğini söyledi. Festivale katılan konuklara Batman Belediyesi adına teşekkürlerini ileten Eş Başkan Korkmaz ve katılımcılar tarafından “Düşünü Kur, Yaşadığın Kenti Anlat” adlı ‘Batmanlı Genç Yazarlar, Şiir, Öykü ve Masal Yarışması’nda” dereceye girenlere ödülleri verildi.

163 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.